شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان: 5 هزار و 400 شهید سند افتخار کردستان در دفاع از کشور است

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان: 5 هزار و 400 شهید سند افتخار کردستان در دفاع از کشور است

منتشرشده در کردستان شنبه, 12 مهر 1399 ساعت 12:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: شهادت 5 هزار و 400 شهید در این استان نشانه بلوغ فکری، معنوی و رشد سیاسی مردم و سند افتخار کردستان در دفاع از کشور است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان به نقش مردم کردستان در دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: پیشمرگان کرد مسلمان و رزمندگان این استان قبل از شروع جنگ تحمیلی هم با گروهک‌های ضدانقلاب در جنگ بودند و مسائل سختی را تجربه کردند و بعضا از خانه و کاشانه و زن و فرزند دور شدند و با دشمن جنگیدند و این سند افتخار کردستان در دفاع از انقلاب و کشور در این خطه است.

وی گفت: رزمندگان و پیشمرگان مسلمان کرد در این استان شرایط سختی را پشت سر گذشتند که به گفته شهید مدنی هیچ عبادتی زیر این طاق کبود بالاتر از خدمت در کردستان نیست.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: در آن شرایط سخت با کمترین امکانات در عین مظلومیت جنگیدند و نکته بارز نقش مردم کردستان در دفاع از انقلاب این است که هم در مبارزه با ضدانقلاب درون شهرها و روستاها جنگیدند و هم در مرزها با ارتش متجاوز و تا بن دندان مسلح بعث مقابله کردند.

وی افزود: البته جنگ با گروهک‌های ضدانقلاب در اوایل پیروزی انقلاب را در برخی نقاط مرزی دیگر کم و بیش داشتیم اما نه تا این سطح و گستردگی، این مختص مردمان کردستان است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اضافه کرد: مردم کردستان در راستای مقابله با ضدانقلاب بلافاصله هسته‌های مقاومت را تشکیل دادند و با تشکیل سازمان پیشمرگان کرد مسلمان بهترین مقابله را با دشمنان نظام انجام دادند.

سردار حسینی با بیان اینکه مردم انقلابی و شهیدپرور کردستان در آن روزهای سخت از تهدید دشمنان نترسیدند، اذعان کرد: ضدانقلاب سر عزیزانی را در این استان از تن جدا کردند تا با این کار سایرین را بترسانند اما این حرکت‌ها هم خللی در عزم مردم این استان در دفاع از انقلاب وارد نکرد.

وی اظهار کرد: مردم این استان در دوران دفاع مقدس در حالی که خودشان مستقیم در مرز با دشمن متجاوز درگیر بودند با تشکیل گردان بیت‌المقدس و.. در جنوب هم به مقابله با دشمن پرداختند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: دفاع از انقلاب و خاک کشور در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی در ارتفاعات سر به فلک کشیده با کمترین امکانات حماسه‌های بزرگی بود که مردم کردستان خلق کردند و به حق نقش مهمی در پیروزی هشت سال جنگ تحمیلی داشتند.

سردار حسینی تصریح کرد: مردم کردستان در آن شرایط به واسطه بلوغ فکری و رشد سیاسی که داشتند در راه دفاع از انقلاب خون‌های زیادی را تقدیم کردند که شهادت 5 هزار و 400 شهید در این استان نشانه بلوغ فکری، معنوی و رشد سیاسی مردم کردستان بود.

وی اظهار کرد: مردم انقلابی و سلحشور کردستان ضمن مقابله و شکست ضدانقلاب، نقش مهمی در شکست رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی ایفا کردند .

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: حماسه‌های مردم کردستان در سال‌های اول انقلاب و در طول هشت سال جنگ تحمیلی مدال افتخاری برای همه آنان است.

انتهای پیام/

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است