شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانرئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان : امنیت ایران در میان نا امنی منطقه حاصل خون پاک شهداست

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان : امنیت ایران در میان نا امنی منطقه حاصل خون پاک شهداست

منتشرشده در کردستان چهارشنبه, 23 تیر 1395 ساعت 10:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سرهنگ شرف بیانی با بیان اینکه مردم ایران به شهدا مدیون بوده و نسبت به آنها وظیفه دارند گفت: آزادی، رفاه، آسایش و امنیت کنونی ایران در میان نا امنی منطقه، نتیجه سلاح نیست بلکه حاصل خون پاک شهدا است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ محمدرضا شرف بیانی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان اظهار داشت: روز پنجشنبه 24 تیرماه، پیکر پاک 31 شهید گمنام تازه تفحص شده از مرز باشماق مریوان وارد کشور می‌شوند.

وی گفت: این شهدا در منطقه عمومی پنجوین و مناطق عملیاتی کانی مانگا و سنگ معدن تفحص شده و مربوط به عملیات لشگرهای 5 نصر خراسان، 27 محمد رسول الله  و 14 امام حسین (ع) هستند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان افزود: پیکر 31 شهید گمنام ساعت 9 صبح روز 24 تیرماه وارد مرز باشماق شده و پس از آن به صورت کاروانی از مسیر باشماق تا مریوان حرکت می کنند که تدابیری برای استقبال مردم روستاهای قرار گرفته در مسیر نیز اندیشیده شده است.


سرهنگ شرف بیانی همچنین به برنامه های در نظر گرفته شده در سنندج برای بدرقه شهدا اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های اصلی در نظر گرفته شده برای استقبال و بدرقه شهدا در شهر سنندج، مراسم شبی با شهدا است که ساعت 22 روز 24 تیرماه در بنیاد حفظ آثار استان با حضور مسئولان و مردم برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: پیکر پاک 31 شهید گمنام پس از پایان مراسم بدرقه در شهرستان سنندج برای انجام آزمایش های هویتی به تهران منتقل می شوند که روز 25 شوال مصادف با شهادت امام جعفر صادق (ع) در سراسر ایران تشییع و تدفین می شوند.

سرهنگ شرف بیانی  با بیان اینکه مردم ایران به شهدا مدیون بوده و نسبت به آنها وظیفه دارند گفت: آزادی، رفاه، آسایش و امنیت کنونی میهن عزیزمان ایران در میان نا امنی منطقه، نتیجه سلاح نیست بلکه حاصل خون پاک شهدا است که وظیفه همه ما است نسبت به این فداکاری ها ادای دین داشته باشیم.

وی با گلایه از اینکه دفاع مقدس در استان کردستان مورد غفلت قرار گرفته و تاکنون فعالیت شاخصی در این زمینه انجام نشده افزود: کارگروه های دفاع مقدس در شهرستان های استان به ریاست فرمانداران تشکیل شده و تصمیم بر این شده است که در هر شهر دو یادمان برجسته که اثرگذاری داشته باشند ایجاد شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نقطه یابی یادمان هایی که قرار است در شهرستان های استان ایجاد شود انجام شده و هم اکنون در مرحله فراخوان طرح است.

وی افزود: در یادمان ها نگاه بومی مردم کردستان که در دوران دفاع مقدس با شجاعت از دین و شرف شان دفاع کردند برجسته می شود و در ورودی هر شهر یک یادمان و در میادین اصلی شهرها نیز یک یادمان در نظر گرفته شده است.

کردستان پنج هزار و 400 شهید در دوران هشت سال دفاع مقدس تقدیم میهن اسلامی کرده و 61 شهید گمنام نیز در 16 یادمان استان در حال حاضر مدفون هستند.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است