شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانجانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) در سنندج: ۲۰۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی در کردستان و آذربایجان غربی توسط سپاه اجرا شد

جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) در سنندج: ۲۰۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی در کردستان و آذربایجان غربی توسط سپاه اجرا شد

منتشرشده در کردستان شنبه, 10 مهر 1395 ساعت 15:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛سردار ارجمندی‌فر گفت: سپاه پاسداران و این قرارگاه در شمالغرب کشور در مجموع ۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری در استان‌های کردستان و آذربایجان‌غربی را به بهره‌برداری رسانده است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار مجید ارجمندی‌فر جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب کشور پیش‌از ظهر امروز در مراسم افتتاح سراسری بیش از 1000 پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری سپاه بیت‌المقدس کردستان که با حضور مسئولان استان در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه قرارگاه محرومیت‌زدا حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب کشور و سپاه استان کردستان در راستای امنیت پایدار که یکی از وظایف محول شده به آنان است را در قالب پروزه‌های عمرانی محرومیت‌زدا به انجام رسانیده است.

 

وی گفت: بخشی از اعتبارات این قرارگاه محرومیت‌زدا از طریق درآمد حاصله از پروژه‌هایی که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در سراسر کشور انجام می‌دهد کسب می‌کند و برای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و دورافتاده هزینه می‌شود.

 

جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب کشور تصریح کرد: قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب کشور با همکاری سپاه بیت‌المقدس استان کردستان و استان آذربایجان غربی 2 هزار پروژه عمرانی محرومیت‌زدا را در نقاط محروم اجرا کرده و به بهره‌برداری رسانده است.

 

سردار ارجمندی‌فر با اشاره به اینکه امروز دفاع از مرزها بومی شده است، افزود: تعدادی از هم استان‌هایی کردستان در دفاع از مردم سوریه در این کشور حضور پیدا کردند و موجب آزادی نوبل و الزهرا و دو استان کردنشین هم شدند و در طول این ماموریت خاطرات تلخ و شیرین بسیاری اتفاق افتاد که موجب سربلندی مدافعان شد.

 

وی اظهار کرد: همه خدماتی که برای مردم در سپاه انجام می‌شود در راستای ایجاد امنیت پایدار است و یکی از وظایف قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) برقراری امنیت در منطقه است.

 

سردار ارجمندی‌فر گفت: مرز کشورمان با کشور عراق میله آهنی هم نداشت اما با همکاری سپاه میله‌های فلزی دو مرز مشخص شد و فرزندان این مرز و بوم و منطقه توانستند در مناطق بلند قندیل و سرزمین مدیا و گلاله خاک کشورمان را از اشغال متجاوزان آزاد کنند و به اذعان افراد ساکن در مناطق قندیل 70 سال است این منطقه نسل به نسل به آنها رسیده است.

 

جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب کشور به دیگر خدمات قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) در احداث یکهزار کیلومتر جاده و ساخت پاسگاه و برجک در این مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: همچنین 150 کیلومتر از مناطق و جاده‌های صعب‌العبور برق سه فاز کشیده شده است.

 

سردار ارجمندی‌فر با اشاره به کار سخت پروژه‌های محرومیت‌زدایی و از همه مهم‌تر روشنگری و بصیرت‌افزایی و مردمداری پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران در این مناطق محروم خاطرنشان کرد: در همین راستا به منظور ایجاد رفاه مردم 7 بیمارستان صحرایی در شمالغرب کشور که شامل دو بیمارستان صحرایی در استان کردستان، دو بیمارستان در کرمانشاه و سه بیمارستان در آذربایجان غربی در هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری رسیدند.

 

وی اظهار کرد: اعزام و استقرار تیم‌های پزشکی و پزشکان متخصص در مناطق محروم اینها را وظیفه خود می‌دانیم چرا که مردم بصیر و آگاه این منطقه می‌دانند و به وظیفه خود عمل کرده و دشمن را ناامید می‌کنند.

 

جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب کشور با تاکید بر اینکه ما همیشه با دشمنانی درگیر هستیم که عامل استکبار بودند، گفت: مردم بصیر وآگاه منطقه می‌دانند که صدام چه جنایتی را علیه مردم سردشت و بانه کرده است.

 

وی گفت: مردم این منطقه امتحان خود را پس داده‌ چرا که شهدای بسیاری داده‌اند و می‌دانند هدف دشمن در ایجاد تفرقه بین قومیت‌ها و مذاهب و تجزیه کشور است و به هر نقطه‌ای که برسند با هدف تفرقه و اختلاف وارد می‌شوند و جنگ نیابتی ایجاد می‌کنند و از طریق عناصری که با اغفال کردن و پشتیبانی از آنها این افراد را به جنگ علیه ما می‌فرستند.

 

جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب کشور تصریح کرد: مردم بصیر ما متحد و یکپارچه با همه قومیت‌ها و مذاهب و پیروی از اسلام و آموزه‌های دینی و پشتیبانی از ولایت فقیه حرکت می‌کنند و این اطاعت و یکپارچگی همیشه موجب عزت ما مسلمانان در برابر دشمنان شده و می‌شود.

 

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است