شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه استان کردستان: سپاه در استقرار و تأمین امنیت کردستان با کسی مماشات ندارد

فرمانده سپاه استان کردستان: سپاه در استقرار و تأمین امنیت کردستان با کسی مماشات ندارد

منتشرشده در کردستان چهارشنبه, 23 فروردين 1396 ساعت 09:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار رجبی گفت: سپاه در استقرار و تأمین امنیت کردستان با کسی مماشات ندارد.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبیفرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان اظهار داشت : امنیت پایدار استان جزو مطالبات مردم از سپاه کردستان است و نیروهای بومی ما نیز در دل مردم هستند و برای استقرار و تأمین امنیت با کسی مماشات نداریم و با آنها برخورد می‌کنیم.

 

وی ضمن تبریک سال نو و اشاره به جشن‌های نوروزی برگزار شده در ایام عید امسال در کردستان اظهار داشت: بنده به عنوان نیروی خادم و سرباز نظام «صادقانه و از صمیم قلب» به مردم استان عرض می‌کنم که مردم عزیز و بافهم کردستان حق دارند که «شاد» باشند و کسی هم حق ندارد مخالف شادی به حق ، مردم این خطه باشد.

 

سردار رجبی با بیان اینکه مردم کردستان مردم شریف و پاک نهادی هستند، گفت: سپاه کردستان از شادی مردم استان «حمایت» می‌کند تا همه مردم شاد و خوشحال باشند اما شادی هم "چهارچوب و اندازه‌ای" دارد و خوشبختانه مردم کردستان از حد و اندازه خودشان عبور نمی‌کنند و هیچ موقع ندیدیم که جشن‌های نوروزی مردم کردستان مواجه با ساختارشکنی باشد. 

 

وی تصریح کرد: فرهنگی بودن مردم استان کردستان به دلیل همین ویژگی‌هاست که می‌توانند شاد باشند اما دیگران را اذیت نمی‌کنند و افرادی که در جشن‌های نوروزی برخلاف فرهنگ مردم کردستان حرکت می‌کنند؛ به شادی مردم «خیانت» کردند.

 

سردار رجبی افزود: ارزشی ندارد که تعدادی از افراد انگشت‌شمار در جشن‌های نوروزی برخلاف نظر و فرهنگ مردم کردستان کارهایی انجام می‌دهند چون این افراد در بین مردم هیچ جایگاهی ندارند و به اعتقاد بنده از ظرفیت و جشن‌های نوروزی که به‌واسطه پایان سال برای مردم ایجاد می‌شود «خیانت» و از شادی مردم «برداشت سوء» کردند.

 

وی اظهار کرد: مردم کردستان می‌خواهند شاد باشند اما بدون اینکه یک برداشت سیاسی از آن جشن‌ها شود و کسانی هم که دنبال یک سری اهداف خودشان از این سفره پهن امنیت کنونی مردم هستند به مردم خیانت و غائله استکباری برای تجزیه طلبی در استان ایجاد کردند.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: آن افراد به خاطر همین اعمال زشت خود فراری هستند و به جای آنکه بیایند از مردم کردستان عذرخواهی کنند این کارها را انجام می‌دهند و اینها بهتر است به اعترافی که در سال گذشته کردند دل خوش کنند چون اعتراف شرور این گروهک‌های ضدانقلاب در همکاری با صدام یک «اعتراف تاریخی» بود.

 

 

سردار رجبی خاطر نشان کرد: مردم کردستان در ناامنی‌های قومی اوایل انقلاب خسارت زیادی دیدند و هنوز که هنوز است ذهنیت بخش قابل توجهی از مردم ایران، نسبت به کردستان ذهنیت مطلوبی نیست چراکه مردم کردستان در یک مظلومیتی واقع شدند.

 

وی گفت: همه مردم کردستان در اوایل انقلاب دنبال تجزیه‌طلبی، آشوب و غارت نبودند و فقط تعداد اندکی تحریک شده بودند و جو کاذبی ایجاد شده بود که ذهنیت بد از «مردم خوب کردستان» که بخشی از کشور است در ذهن مردم اتفاق افتاد.

 

سردار رجبی افزود: اتفاقاتی که در این استان رخ داد خسارت سنگین و بی‌بدیلی به بار آورد که نمی‌توانیم عدد و رقم برای آن تعیین کنیم و برای جوان‌های این منطقه در اثر توطئه‌های استکباری و مزدوران غائله ایجاد شد و خسارت بزرگی به مردم این خطه زده شد.

 

وی اظهار کرد: مردم کردستان کاملاً درک می‌کنند که باید خودشان از «امنیت و آرامش پایدار کنونی استان» مواظبت کنند چراکه به خاطر آن اتفاقات گذشته به مردم این منطقه ظلم شد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خطاب به همه گفت: در سپاه کردستان به عنوان یک وظیفه و تکلیف سازمانی کار خودمان را باصداقت انجام می‌دهیم و هرکسی در امر «پایداری و استقرار امنیت» کردستان کوتاهی کند به مردم کردستان، خون شهیدان، خانواده بزرگ و گسترده ایثارگران و آرمان‌های نظام در این منطقه خیانت کرده هرچند در ذهن خود هم تعریف کوچکی برای آن داشته باشد و هر کسی این کار را انجام دهد مسئول است.

 

وی تاکید کرد : در سپاه کردستان به حکم وظیفه و مسئولیت سرزمینی که در این استان داریم در مقابل کسانی که در حفظ «پایداری امنیت کردستان» کوتاهی کنند آنها را تحت تعقیب قرار می‌دهیم و آنها می‌بینند از «کار غلطی» که کردند سودی نخواهند برد چون قرار نیست که دوباره مردم عزیز کردستان را در اذیت ببینیم.

 

سردار رجبی افزود: افرادی که به همکاری خود با اسرائیل اعتراف می‌کنند این «اعتراف تاریخی» بوده و جالب است که غیرمسلمان‌ها هم از اسرائیل نفرت دارند و با اقدامات آنها مخالف هستند و سوأل اینجاست که اسرائیل غیر ازاینکه از طرف آمریکا پشتیبانی می‌شود و مسلمان‌ها، فلسطینی‌ها و کودکان فلسطینی را به کشتار می‌رسانند چه هنری دارد؟.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خطاب به همه مسئولان و غیرمسئولان گفت: کسانی که می‌خواهند در «امنیت پایدار کردستان» اخلال ایجاد کنند چه مسئول و چه غیرمسئول باشند با آنها برخورد قانونی می‌کنیم و در حقیقت امنیت پایدار استان خط قرمز سپاه کردستان است.

 

وی خاطر نشان کرد: به مردم شریف و فرهنگی کردستان و همه کسانی که با سپاه کردستان در ارتباط هستند این نوید را می‌دهیم که در جهت استقرار امنیت پایدار تا پای جان ایستادگی می‌کنیم و مردم هیچ نگران نباشند.

 

انتهای خبر/09

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است