شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانمسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردستان: پاسداران، پاسدار انقلابی هستند که مقدمه انقلاب جهانی است/مجموعه فعلی سپاه را رویش‌های انقلاب تشکیل داده‌اند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردستان: پاسداران، پاسدار انقلابی هستند که مقدمه انقلاب جهانی است/مجموعه فعلی سپاه را رویش‌های انقلاب تشکیل داده‌اند

منتشرشده در کردستان شنبه, 16 ارديبهشت 1396 ساعت 13:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : حجت الاسلام والمسلمین باباشاهی گفت :  انقلاب ایران مقدمه انقلاب جهان اسلام است و حفاظت از چنین انقلابی نیازمند وجود انسان‌های بزرگ است که پاسداران ما افتخار پاسداری از این انقلاب را به عهده دارند.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا باباشاهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: درخت تنومند سپاه و چیزی به نام روز پاسدار را باید از عنایات الهی و معجزات امام بدانیم.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: ایجاد سپاه و انتخاب روز میلاد امام حسین به عنوان روز پاسدار هر دو ارزشمند است.

 

وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی و ارزشی است، گفت: توجه به ارزش‌ها از مهم‌ترین شاخصه‌های انقلاب اسلامی ایران است که این مهم را در توجه به اقشار مردم می‌توان به خوبی احساس کرد.

 

 

وی انقلاب ایران را برگرفته از قرآن دانست و گفت: انقلاب ما مقدمه انقلاب جهانی اسلام است و چنین انقلابی پاسدار می‌خواهد و این پاسدار، مدافع نظام اسلامی در جهان است.

 

حجت الاسلام والمسلمین باباشاهی افزود : قرآن می‌فرماید که دین اسلام به کل ادیان الهی مسلط می‌شود و پاسداران با همین انگیزه پاسدار انقلاب اسلامی می‌شوند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه انتخاب میلاد امام حسین به عنوان روز پاسدار معجره ارزشمندی از سوی امام راحل است، اظهار کرد: امام حسین(ع) الگو و نماد آزادگی، ایثار، از خودگذشتگی، اخلاص و شجاعت هستند و چنین شخصیتی الگوی پاسداران ما می‌شود.

 

به گفته وی، تسلیم زور نشدن و مقابله با دشمنان را پاسداران از امام حسین یاد می‌گیرند، بزرگ‌مردی که در روز آخر عاشورا خطاب به دشمنان می‌گوید اگر شماها دین ندارید لااقل آزاده باشید.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران فراملیتی است و یک قوم و کشور خاص را شامل نمی‌شود چرا که انقلابی برگرفته از اسلام و قرآن است.

 

حجت الاسلام والمسلمین باباشاهی از امام حسین(ع) به عنوان مظهر گذشت، اخلاص، آزادگی و تمام خوبی‌ها نام برد و گفت: این شخصیت بی‌نظیر الگوی پاسداران است یعنی پاسداران باید به الگوی خود در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فردی، خانوادگی، سیاسی و غیره نگاه و حرکت کنند.

 

وی با اشاره به ویژگی پاسداران در آغاز انقلاب، گفت: این افراد که جزو نسل‌های اول انقلاب بودند و انگیزه الهی داشتند و به مرور نسل‌های بعدی آمدند که این افراد نسل جدید و رویش‌های انقلاب هستند که در عرصه‌های مختلف دینی، مذهبی، برنامه‌های فرهنگی و سیاسی حضور دارند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان خاطرنشان کرد: مجموعه فعلی سپاه پاسداران از نسل جدید و رویش‌های انقلاب هستند که کارهای عظیم توسط  ایشان شکل گرفته و یا در حال شکل‌گیری است.

 

وی گفت: جوان‌هایی که وارد مجموعه سپاه و بسیج می‌شوند از نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند تا جایی که بیش از 90 درصد از مجموعه فعلی این نهاد را همین رویش‌های انقلاب به خود اختصاص داده‌اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین باباشاهی با بیان اینکه برنامه‌های دراز و کوتاه مدت توسط همین عزیزان انجام می‌شود، تاکید کرد: انتقال تفکر، تجربیات و ...  به بهترین شیوه انجام شده است و همین امر موجب شده که نیروهای امروز در بدنه سپاه از قدرت بسیار بالایی به لحاظ معنویت و آمادگی رزمی برخوردارند.

 

وی با بیان اینکه به روز بودن، هوشیاری، چالاکی و چابکی باید همواره در مجموعه سپاه وجود داشته باشد، گفت: این مهم با وجود پاسداران جوان در بدنه سپاه تحقق پیدا کرده است و وجود همین ظرفیت در مجموعه موجب شده که سپاه در هر عرصه‌ای که ورود پیدا می‌کند با مشخصه ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری به عنوان مشخصه پاسداران نسل اول و نسل امروز همواره موفق باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین باباشاهی گفت: اگر فرزندان ما خود را با قرآن مانوس و پیام‌های قرآن به گفتمان ملی جامعه تبدیل شود در واقع بهترین ابزار ، برای مقابله با هجمه‌های فضای مجازی و غیرمجازی خواهیم داشت و اگر گفتمان قرآنی و مطالبات قرآنی به صورت مطالبه مردم در بیاید بسیاری از مشکلات امروز جامعه حل خواهد شد.

 

 

وی با اشاره به تهاجمات فرهنگی و هشدارها مقام معظم رهبری در چند دهه قبل اشاره کرد و گفت: اگر دشمنان نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند، به دلیل کارهایی است که ما در مقابل  هجمه‌های آنها انجام داده‌ایم.

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است