شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان ، سالگرد شهادت فرمانده پیشمرگان مسلمان کُرد را تسلیت گفت

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان ، سالگرد شهادت فرمانده پیشمرگان مسلمان کُرد را تسلیت گفت

منتشرشده در کردستان چهارشنبه, 17 خرداد 1396 ساعت 08:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : سردار  رجبی در پیامی سیزدهمین سالگرد شهادت "شهید جلال بارنامه" فرمانده پیشمرگان مسلمان کُرد شاخه مریوان را تسلیت گفت.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، در پیامی سیزدهمین سالگرد شهادت "شهید کاک جلال بارنامه" فرمانده پیشمرگان مسلمان کُرد را تسلیت گفت.

 

در این پیام آمده است: فرا رسیدن سالروز شهادت "شهید کاک جلال بارنامه" فرمانده سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد شاخه مریوان و مشاور امین نخستین فرمانده سپاه شهر مریوان "حاج احمد متوسلیان"، به دست گروهک‌های ضدانقلاب را از سوی خود و تمام پاسداران حریم ولایت تسلیت عرض نموده و از خدای متعال برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و محشور شدن با امام شهیدان را مسئلت داشته و برای بازماندگان آن شهید صبر و اجر وافر را خواستارم.

 

سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبی   

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان

 

گفتنی است  "شهید کاک جلال بارنامه" بعد از برقراری امنیت و آرامش در شهرستان مریوان و منطقه در سنگر بسیج و تفکر بسیجی نقش آفرینی کردند و به‌عنوان فرمانده گردان 101 عاشورا و متحد کردن پیشمرگان مسلمان کُرد از هیچ کوشش دلسوزانه‌ای دریغ نکرد و تجربه سال‌ها جنگ و مبارزه را به بسیجیان و حامیان انقلاب اسلامی منتقل کرد.

 

"شهید بارنامه" در آن دوران به‌عنوان راوی آگاه و با کوله باری خاطره به همراه کاروان‌های راهیان نور دوباره به مناطقی که زمان جنگ رفته بود بازگشت و صحنه‌های جنگ حق علیه باطل را برای هموطنانش بازخوانی می‌کرد.

 

از آنجا که طبق سنت، کشاورزی از حلال‌ترین شغل‌هاست، "شهید کاک جلال بارنامه" به کار کشاورزی و باغداری روی آورد و در روستای خود مزرعه و باغی برای آسودن در سال‌های پایانی عمر و همچنین صدقه جاریه و استفاده خانواده فراهم کرده بود، اما دشمنان قسم‌خورده این فرصت را به وی ندادند که حتی از دسترنج خود بهره ببرد.

 

عناصر ضدانقلاب به‌صورت ناجوانمردانه "شهید کاک جلال" را در عصر شانزدهمین روز خردادماه سال 83 در مسیر بازگشت از مزرعه به منزل در ساعت 18 و 40 دقیقه غروب در جاده "گاران" مریوان  به گلوله می‌بندند و وی را به شهادت می‌رسانند.

 

 

انتهای خبر /09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است