شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه سقز خبر داد : اعزام ۲۳۰ دانشجوی جهادگر این شهرستان به مناطق و روستا‌های محروم

فرمانده سپاه سقز خبر داد : اعزام ۲۳۰ دانشجوی جهادگر این شهرستان به مناطق و روستا‌های محروم

منتشرشده در کردستان سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 16:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه سقز گفت: ۲۳۰ دانشجوی جهادگر این شهرستان به مناطق و روستا‌های محروم اعزام شدند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار یعقوب صفاری فرمانده سپاه سقز در مراسم افتتاحیه اردو‌های جهادی سقز که با حضور جمعی از مسئولین این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: ۲۳۰ دانشجوی جهادگر شامل ۸۰ برادر و ۱۵۰ خواهر در ۶ روستای محروم شهرستان سقز به خدمت رسانی در این روستا‌ها می‌پردازند.

 

سرهنگ صفاری با بیان اینکه این دانشجویان به مدت ۱۰ روز به ارائه خدمات محرومیت زدایی می‌پردازند، افزود: دانشجویان جهادگر برادر در حوزه عمرانی به ساخت ۲ خانه محروم، احداث یک مدرسه و تعمیر و رنگ آمیزی ۳ مدرسه اقدام می‌کنند همچنین خواهران نیز در حوزه آموزشی و فرهنگی به برپایی کلاس‌های آموزشی خانواده های روستا مشغول می‌شوند.

 

 فرمانده سپاه سقز با بیان اینکه مهم‌ترین هدف برگزاری اردو‌های جهادی، سازندگی است، افزود: آغاز این سازندگی، ساختن خود است، به عبارتی اولین هدف اردوی جهادی خودسازی است.

 

وی در ادامه اظهار داشت: در اردوی جهادی، دانشجویان با وضعیت زندگی یک منطقه محروم  در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی، معیشتی و بهداشتی آشنا شده و از طریق تلاش مخلصانه برای سازندگی در آن منطقه، می‌کوشند که خود را ساخته، خدمات ارائه دهند و رضایت الهی را کسب کنند.

 

سرهنگ صفاری در ادامه گزارشی از عملکرد سپاه شهرستان در حوزه محرومیت زدایی، عمران و آبادانی ارائه کرد سپس دانشجویان دانشگاه‌های سطح شهرستان با بدرقه مسئولان راهی اردو‌های جهادی شدند.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است