شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانیادواره شهدای دانش آموز به همت حوزه مقاومت بسیج شهید جعفری در استان کردستان برگزار شد

یادواره شهدای دانش آموز به همت حوزه مقاومت بسیج شهید جعفری در استان کردستان برگزار شد

منتشرشده در کردستان سه شنبه, 16 آبان 1396 ساعت 13:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: یادواره شهدای دانش آموز به همت حوزه مقاومت بسیج شهید جعفری در استان کردستان  برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ با حضور جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان، معاون پرورشی آموزش و پرورش، و با همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده یادواره شهدای دانش آموزی و ۴۱۵ شهید دانش آموز کردستان با موضوع شهید شاخص بسیج دانش آموزی کشور محمد حسین ذوالفقاری درمدرسه پیامبر اعظم  برگزارشد.

 

در این مراسم معنوی سرهنگ دوم پاسدار حسن راشدی فردجانشین ناحیه مقاومت سپاه دهگلان ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت: شهدای دانش آموز دفاع از مملکت، دین و ارزش‌های دینی و جهاد را مقدم بر تحصیل دانسته و به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفته و به سوی جبهه‌ها شتافتند و با نثار خون خود در مقابل دشمنان ایستادند.

 

جانشین ناحیه مقاومت سپاه دهگلان در ادامه گفت: "شهدا گوهری از انقلاب، امنیت، ولایت، آسایش و اقتدار و استقلال را برای ما به ارمغان آورده اند و ما باید امانتدار گوهر‌هایی که شهدا با خون خود حفظ کردند، باشیم.

 

وی افزود: در زمانی که ایران اسلامی مورد تهاجم دشمن قرار گرفت ۳۶ هزار دانش آموز از سراسر کشور جان را تقدیم انقلاب اسلامی نمود.

 

راشدی فرد به تلاش‌های دشمن برای انحراف نسل جوان اشاره کرد و گفت: دشمن امروز برای انحراف نسل جوان و انقلابی ما دست به تهاجم فرهنگی زده است که برگزاری این یادواره‌ها می‌تواند مانع از به ثمر رسیدن اهداف آنان باشد.

 

جانشین ناحیه مقاومت سپاه دهگلان درادامه با اشاره به ایثار واز خود گذشتگی شهید فهمیده گفت: وقتی امام خمینی (ره) شهید فهمیده را رهبر جامعه خطاب می‌کند باید بدانیم که فلسفه ایثار و شهادت عظمت دارد و شما دانش اموزان با درس خواندن آینده انقلاب را رقم خواهید زد.

 

راشدی فرد با بیان اینکه امنیت امروز جامعه اسلامی از مرهون خون شهدا است افزود: شهید بسیجی تفکر بسیجی را در خود احیاء کرده و نمادی از اخلاص و الهی بودن دارد و همه چیزش را فدای دین و اسلام کرده است.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است