شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه استان کردستان تأکید کرد: ضرورت ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس کردستان

فرمانده سپاه استان کردستان تأکید کرد: ضرورت ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس کردستان

منتشرشده در کردستان یکشنبه, 30 دی 1397 ساعت 08:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  سردار  رجبی گفت: یکی از ضروریت‌های که در کردستان نمایان و همیشه جای خالی آن مشخص است، نبود یک مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در دیدار با سردار «ذبیح‌الله مالکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، اظهار داشت: سپاه بیت‌المقدس با تمام توان و قدرت در راستای پیشبرد اهداف اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان همکاری بیشتر را در دستور کار خواهد داشت و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نخواهد کرد.

 

سردار رجبی ادامه داد: یکی از ضروریت‌هایی که در کردستان نمایان و همیشه جای خالی آن مشخص است، نبود یک مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مناسب و در خور شأن مجاهدان کردستان است.

 

وی افزود: این کمبود باعث می‌شد که خیلی‌ها با وقایع کردستان به‌خوبی آشنا نشوند و آن را درک نکنند، ولی با پیگیری‌های صورت گرفته، این اتفاق در حال رخ دادن است.

 

فرمانده سپاه استان کردستان خاطرنشان کرد: کردستان شاهد اتفاقات تلخ و شیرین زیادی، هم در دوران دفاع مقدس و هم قبل از دوران دفاع مقدس بوده است و این اتفاقات و مجاهدات‌ها باید به نسل‌های بعدی منتقل شود که یکی از روش‌های انتقال این مجاهدات‌ها، ساخت و تجهیز مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس است؛ چرا که متاسفانه برخی از نماد‌های مجاهدت کردستان به مرور زمان از بین رفته و یا تغییر شکل داده است، ولی می‌شود همین نماد‌ها را در یک محلی همچون مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس بازسازی کرد تا همگان شاهد مجاهدت‌های صورت گرفته باشند.

 

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است