شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه بیت المقدس کردستان : وظیفه داریم کنگره‌ای در تراز شهدای مجاهد و انقلابیمان برگزار کنیم

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان : وظیفه داریم کنگره‌ای در تراز شهدای مجاهد و انقلابیمان برگزار کنیم

منتشرشده در کردستان دوشنبه, 06 اسفند 1397 ساعت 08:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار رجبی با اشاره به اینکه اجلاسیه کنگره ۵۶۲ زن شهیده استان ۹ اردیبهشت برگزار می‌شود گفت: وظیفه داریم کنگره‌ای در تراز شهدای مجاهد و انقلابیمان برگزار کنیم.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در جلسه هماهنگی کمیته بانوان کنگره ۵۴۰۰ شهید استان که در سالن فرماندهی سنندج برگزار شد، با بیان اینکه مردم مسلمان کردستان از اولین روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی به مجاهدت پرداختند، اظهار داشت: همواره و در صحنه‌های مختلف مجاهدت مردم مسلمان کردستان ادامه دارد و ما وظیفه داریم کنگره‌ای در تراز شهدای مجاهد و انقلابیمان برگزار کنیم.

 

وی گفت:در طول مدت تشکیل کمیته که تا برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان ادامه خواهد داشت با توجه به تلاش‌های کمیته بانوان در این حوزه برای نشان دادن جایگاه والای شهدا قدردانی کرد و عنوان نمود که امیدواریم این کار فرهنگی برای همیشه در راس کار قرار گیرد.

 

سردار رجبی با بیان اینکه کار فرهنگی اختصاصی به زمان خاص ندارد و باید مستمر باشد ، افزود: در برهه زمانی و با ورود هجمه فرهنگی که جوانان را تهدید می‌کند کار فرهنگی باید به صورت اقدامات مقابله‌ای و مصون سازی و اقدامات فرهنگی و ارزشی تولید شود که برگزاری کنگره و اجلاسیه‌های مختلف هم خارج از این حوزه نخواهد بود.

 

سردار رجبی در ادامه خاطرنشان کرد: این کارگروه با حضور پررنگ خود در تشکیل و ارائه راهکار‌های مناسب می‌تواند بازوی توانمندی برای برگزاری این حرکت عظیم فرهنگی باشد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به رشادت شیرزنان کردستانی در طول ۸ سال دفاع مقدس و پیش از آن اشاره و خاطر‌نشان کرد: از ۵۴۰۰ شهید استان، ۵۶۲ شهید زن هستند.

 

وی گفت: اجلاسیه کنگره ۵۶۲ زن شهیده استان کردستان ۹ اردیبهشت در سنندج برگزار می‌شود.

 

سردار رجبی با اشاره به اینکه زنان در پشت جبهه‌ها همواره نقش بی بدیلی را ایفا می‌کردند خاطر نشان کرد: هر چند شهدا نیازی به این کار‌ها ندارند، ولی برگزاری این چنین یادواره‌ها و کنگره‌هایی برای یک نظام اسلامی، به خاطر آوردن و یادآوری‌ آنان برای نسل جوان است لذا کنگره شهدای زن استان در حد و اندازه مجاهدت بی بدیل مجاهدین راستین کردستانی باشد. 

 

وی با تاکید بر اینکه شهدا یک عمر با خدا معامله کردند و جانانه در مقابله دشمنان ایستادند و به شهادت رسیدند، ادامه داد: کردستان از استان‌هایی است که دوران جنگ و پیروزی انقلاب اسلامی بر آن تأثیری مستقیم داشت، این استان در زمان جنگ تحمیلی و حتی قبل از آن، بیش از ۵۴۰۰ شهید گلگون‌کفن را در راستای حفظ ارزش‌های این نظام مقدس الهی تقدیم کرد که ۵۶۲ نفر آن زنان بودند.

 

 

انتهای خبر/09

 

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است