شما اینجا هستید: خانهاستانهاکردستانفرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان: شهدا افتخار تاریخ کشور هستند 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان: شهدا افتخار تاریخ کشور هستند 

منتشرشده در کردستان یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 15:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، با اشاره به کلیدواژه شهید، بسیج و تاریخ، گفت: شهدا تاریخ‌ساز هستند و مدیون شهدا هستیم.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان امروز ( یکشنبه) در اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموزان استان کردستان و کنگره ملی گرامیداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی، با اشاره به اینکه کردستان یک استان فرهنگی است، اظهار کرد: گرامیداشت یاد شهدا باید هر ساله در استان برگزار شود چراکه ما مدیون خون شهیدان هستیم.

 

وی با اشاره به کلیدواژه شهید، بسیج و تاریخ، افزود: تاریخ هر کشوری بسیار مهم بوده و اگر در تاریخ افتخارات و اقدامات بزرگ و شایسته توسط نسل‌های قبلی صورت گرفته باشد با اهمیت است، کسانی که در آن کشور زندگی کرده زمانی که این تاریخ را ورق می‌زنند به افتخارات، جان‌فشانی و جوانمردی تاریخ سازان گذشته احساس سربلندی، غرور و شادمانی می‌کنند.

 

سردار رجبی با اشاره به اینکه یک عالم بزرگوار و شجاع که از مظلوم دفاع می‌کند در تاریخ اسلام ثبت می‌شود، عنوان کرد: حضرت امام خمینی(ره) مورد افتخار در تاریخ کشور ما است و در نقطه عطف این تاریخ، نامش جاویدان خواهد ماند چراکه یک قدرت و قوت جدید در این عصر به اسلام بخشید، به تنهایی مقابل ظالم ایستادگی و همگان را برای مقابله با دشمن دعوت کرد و خداوند نیز تمام درهای نصرت و پیروزی را برای این بنده صالح گشود.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، با بیان اینکه همه شهدای ما تاریخ‌ساز هستند و مدیون شهدا هستیم، افزود: اگر امنیت در کشور برقرار نبود نمی‌توانسیم اجلاسیه شهدای دانش‌آموزی را برگزار کنیم بنابراین باید یاد و خاطره شهیدان را گرامی بداریم.

 

سردار رجبی با اشاره به ۴۱۵ دانش‌آموز شهید در کردستان، گفت: مشابه این اجلاسیه در همه جای کشور برگزار می‌شود اما در کردستان ارزش مضاعفی دارد چراکه دشمنان به این خطه از کشورمان طمع داشتند و بهترین دانش آموزان این استان را شهید کردند.

 

وی بیان کرد: دشمنان توطئه هایی را برای کردستان در نظر گرفته بودند که به‌پاس خدمت شهیدان این برنامه دشمن محقق نشد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: دشمنان علیه کشورمان برنامه داشتند اما شهیدان ما مجاهدت کردند و مقابل ظالم ایستادند و نگذاشتند دشمن به هدف خود برسد.

 

سردار رجبی خاطرنشان کرد: پایداری و امنیت امروز کشور، مدیون خون شهدا است در این راستا باید دانش آموزان کشورمان یاد و خاطره شهیدان را گرامی بدارند و بیشتر آن ها را بشناسند.

 

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است