شما اینجا هستید: خانهاستانهالرستان آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در لرستان؛ ۳۵ هزار بسته بین نیازمندان توزیع می‌شود

 آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در لرستان؛ ۳۵ هزار بسته بین نیازمندان توزیع می‌شود

منتشرشده در لرستان یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 ساعت 09:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: ۳۵ هزار بسته غذایی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه بین نیازمندان استان لرستان توزیع می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در مراسم مرحله دوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه که در سپاه استان برگزار شد، اظهار داشت: امروز شاهد رزمایش بی نظیری در استان هستیم که به عنوان یک خاطره به یاد ماندنی از استان لرستان خواهد ماند،  امروز خوشحال هستیم که هر چه داریم از مردم مومن و انقلابی داریم و امروز شاهد جشن مواسات، نوعدوستی و کمک به هم نوعان هستیم. 

 

وی افزود: پس از شروع ویروس کرونا در استان ، بسیج مستضعفین با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی تا قبل از نیمه شعبان و دستور مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) مبنی بر رزمایش کمک مومنانه  بالغ بر 31 هزار بسته معیشتی در شهرستان‌ها و روستاهای استان  توزیع شد و این در حالی است که بسیاری از مردم خودشان مستقیم وارد عمل شدند. 

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان عنوان کرد: پس از ساماندهی مشارکت‌های مردمی و رزمایش سراسری بانک اطلاعاتی از نیازمندان که بر اثر کرونا متضرر شدند توسط پایگاه‌های مقاومت در شهرها و روستاها 25 هزار نفر به غیر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شناسایی و ثبت شده است.

 

وی بیان کرد: در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه با کمک بنیاد مستضعفان 20 هزار بسته توزیع شد و امروز نیز در مرحله دوم، امروز 35 هزار بسته توزیع می‌شود که از این تعداد 25 هزار بسته توسط ستاد اجرایی و 10هزار بسته توسط کمک‌های مردمی که از کانال سپاه و بسیج جمع‌آوری شده است. 

 

سردار کشکولی گفت: تاکنون چهار میلیارد تومان نقد و غیر نقدی توسط سپاه و بسیج از محل کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است و در مجموع از ابتدای ماه رمضان تا امروز 86 هزار بسته بین نیازمندان توزیع شده است.

 

وی با بیان اینکه سامانه بانک اطلاعاتی سپاه همچنان باز است تصریح کرد: چنانچه افراد نیازمندی تاکنون اسم آنها در بانک اطلاعاتی ثبت نشده با مراجعه به پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت محله‌های خود اطلاعات خود را ثبت کنند که در مرحله سوم رزمایش جبران کنیم.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد:علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی مفتخریم همزمان 83 سری جهیزیه بالغ بر 931 قلم کالای اساسی به نوعروسان اهداء می‌شود. 

 

وی اظهارداشت: رزمایش مواسات و کمک مومنانه در محل اعزام رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است که همین جمع‌آوری بسته‌ها، تلاش‌ها و کلیه کارهای خوب در جمهوری اسلامی ثمره خون شهیدان است.

 

سردار کشکولی افزود: این چنین صحنه‌هایی در دنیا بی نظیر است که کلیه مردم پای کارآمدند حتی با اهدا اجناس ناچیز خودشان، مواسات، تعاون و برادری عظیمی در کشور اتفاق افتاده است که باید این یکپارچگی حفظ و به سایر کشورهای مسلمان تعمیم داده شود.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است