شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبر داد: ایجاد 3000 فرصت شغلی توسط بسیج سازندگی/ اجرای 220 پروژه محرومیت‌زدایی

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبر داد: ایجاد 3000 فرصت شغلی توسط بسیج سازندگی/ اجرای 220 پروژه محرومیت‌زدایی

منتشرشده در مرکزی یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 16:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: در عرصه محرومیت‌زدایی در سطح کلان ، سال جاری بیش از 220 پروژه محرومیت‌زدایی شناسایی شده است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در حاشیه بازدید از اردوهای جهادی در روستاهای توابع شهرستان زرندیه با بیان اینکه بسیج سازندگی در چند عرصه مشغول فعالیت است، گفت: یک عرصه اردوهای جهادی است که بخشی از جهادگران فعال در این عرصه از بسیجیان خود استان هستند.

 

وی افزود: جمعی از بسیجیان از سطح کشور در عرصه سازندگی در استان مرکزی فعالیت دارند که در روستای اسماعیل‌آباد کوچکلو نیز شاهد حضور گروه‌ جهادی "سایه خورشید" هستیم. که متناسب با نیازمندی جامعه هدف فعالیت‌ انجام می‌دهند.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: سال جاری در عرصه محرومیت‌زدایی در سطح کلان بیش از 220 پروژه محرومیت‌زدایی شناسایی و تاکنون 70 پروژه‌ اجرایی شده است و تا پایان سال نیز مابقی پروژه‌ها را امیدواریم تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

 

سردار کریمی عرصه پیشرفت و آبادانی را دیگر عرصه فعالیت بسیج سازندگی در استان برشمرد و گفت: در این عرصه بسیج سازندگی در بیش از 52 روستا در شهرستان‌های خنداب، شازند و خمین در بخش زیرساخت‌ها، آموزش و اشتغال، مباحث فرهنگی و اجتماعی، تغذیه و سلام مشغول فعالیت هستند.

 

وی افزود: از ابتدای سال گروه‌ها مشغول فعالیت هستند به طوری که در شهرستان خنداب تعداد 3 پروژه بیش از 40 درصد پیشرفت داشته‌اند. 

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در حوزه سلامت نیز بسیج سازندگی هر ساله اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم می‌کند که برای این منظور از چند ماه قبل فعالیت گروه‌ها آغاز می‌شود.

 

سردار کریمی ادامه داد: امسال بیمارستان صحرایی امسال در منطقه روستایی چهارچشمه خمین برپا شد و بیش از 25 هزار نفر پایش سلامت شدند و حدود 6 هزار نفر از خدمات رایگان تخصصی این بیمارستان بهره‌مند شدند. خدمات در این بخش تا تکمیل دوره درمان از سوی بسیج جامعه پزشکی دنبال می‌شود.

 

وی افزود: از امسال اردوهای جهادی و حوزه سلامت و دیگر عرصه‌ها با تغییر رویکرد پیدا کرده است و اردوهای جهادی معین می‌شوند تا اقدامات و خدمات محرومیت‌زدایی در مناطق محروم مستمر شود تا نتیجه نهایی حاصل شود.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی به فعالیت بسیج سازندگی در عرصه اقتصادمقاومتی اشاره و تصریح کرد: رویکرد سپاه در عرصه اقتصادمقاومتی توجه به بخش خُرد جامعه است یعنی مشاغلی که با هزینه‌ای اندک و ارائه آموزش در جامعه محقق می‌شود.

 

 سردار کریمی خاطرنشان کرد: در این عرصه در سال‌های گذشته بیش از 3 هزار شغل در سطح استان مرکزی توسط بسیج سازندگی ایجاد شده است. برای امسال نیز بیش از 1500 فرصت شغلی هدف گذاری شده است و اقدامات در حال انجام است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در عرصه آموزش بیش از 30 هزار نفر در عرصه‌های مختلف آموزش دیده‌اند. همچنین عرصه دیگر فعالیت سپاه ترویج کشاورزی است.

 

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است