شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی: قرائت و حفظ قرآن تریبون‌ جهان اسلام است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی: قرائت و حفظ قرآن تریبون‌ جهان اسلام است

منتشرشده در مرکزی یکشنبه, 07 آبان 1396 ساعت 10:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه حفظ قرآن دارای فضیلت خاصی است، گفت:حفظ قرآن کریم در صورتی که همراه با توجه و فراگیری معانی و ترجمه آیات قرآن باشد، جامع ترین روش انس با قرآن است.

 

به‌گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام  والمسلمین رضوی‌راد مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی در مراسم افتتاح سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن برادران سپاه روح‌الله با تاکید بر اینکه حفظ قرآن دارای فضیلت خاصی است، گفت: قرآن کریم با این همه بزرگی بر قلب پیامبر نازل شده است لذا حفظ کلام وحی از فضیلت خاصی برخوردار است.

 

وی انس با قرآن را دارای مراحلی دانست و افزود: از جمله این مراحل می‎توان به نظر و استماع و حفظ و قرائت قرآن اشاره کرد. اگر به دوران صدر اسلام برگردیم مشاهده می‎کنیم که در گذشته حیطه قرائت و حفظ و عامل به قرآن از هم جدا نبود و مسلمانان این جامعیت را با خود داشتند ولی امروز این مساله کمتر وجود دارد.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی مفاهیم قرآنی را ‌‌اصلاح‌کننده زندگی برشمرد و تصریح کرد: تلاوت قرآن جلای د‌ل‌هاست و آن را پاک می‎کند و قرائت و حفظ، تریبون‌ جهان اسلام است. در صدر اسلام ضرورت حفظ قرآن کاملا محسوس بود زیرا امکانات برای نشر قرآن کریم وجود نداشت.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین رضوی‌راد تصریح کرد: حفظ قرآن کریم در صورتی که همراه با توجه و فراگیری معانی و ترجمه آیات قرآن باشد، جامع ترین روش انس با قرآن است.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: معارف قرآنی باید در اخلاق و سیره زندگی حافظان قرآن تاثیر بسزایی داشته باشد تا بتوانند در آینده مبلغان خوبی در جهت حفظ قرآن و نشر ارزشهای اسلامی باشند.

 

حجت‌الاسلام  والمسلمین رضوی‌راد با اشاره به اینکه امروز تهاجم و شبیخون فرهنگی بیداد می‌کند، گفت: باید بیشتر در تبلیغ دین از آموزه‌های قرآنی مدد بگیریم و نیاز امروز به تبلیغ دین اسلام از هر عصری بیشتر بوده و خمیر مایه این تبلیغ قرآن کریم است.

 

وی افزود: خداوند در قرآن کریم در مورد حفظ قرآن می فرماید؛«بَلْ هُوَ آيَاتٌ بَيِّنَاتٌ فِي صُدُورِ الَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ» ارزش و اهمیت حفظ قرآن و جایگاه والای حافظ قرآن چیزی نیست که بر کسی آشکار نباشد.

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است