شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی: ارسال 250 تریلی و کامیون کمک‌های مردم استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی: ارسال 250 تریلی و کامیون کمک‌های مردم استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده

منتشرشده در مرکزی چهارشنبه, 22 آذر 1396 ساعت 13:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح‌الله گفت: سپاه روح‌الله استان مرکزی تا این لحظه ساخت 70 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی و قریب به 150 واحد روستایی را در روستاهای محوله به استان متعهد شده‌اند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در مناطق زلزله‌زده از سوی سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: در همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله براساس فرمان فرمانده کل سپاه به منظور خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه اعلام آمادگی کردیم و در جلساتی که با ستاد بحران استان برگزار شد برنامه‌ریزی لازم برای انجام این ماموریت انجام شد.

 

وی ادامه داد: با هماهنگی لازم گروه‌ها به منطقه زلزله‌زده اعزام شدند و برای بررسی منطقه از نزدیک عازم کرمانشاه شدیم.

 

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه کمک‌رسانی باید در 3 مرحله از مناطق زلزله‌زده انجام می‌شد، ادامه داد: در اولین مرحله امداد و نجات، آواربرداری و اسکان اضطراری با حضور جهادی امت اسلامی در کنار سپاه، هلال‌احمر، بسیج و ارتش کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان به خوبی انجام شد.

 

سردار کریمی ضمن تقدیر از حضور خودجوش و جهادی آحاد ملت برای کمک به مردم کرمانشاه یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز در سفر خود به کرمانشاه به این مهم اذعان داشتند که اگر کمک‌های اولیه نیروهای مسلح نبود، با تلفات بیشتری رو به رو بودیم.

 

وی افزود: در بحث اسکان موقت نیز براساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سپاه منطقه زلزله‌زده کرمانشاه به 31 منطقه تقسیم و هر منطقه به سپاه‌های استانی محول شد تا خدمت‌رسانی بهتر سامان بگیرد و در این بین 10 روستای منطقه دشت ذهاب به سپاه روح‌الله محول شد و قرارگاه خود را در روستای «جابری» مستقر کردیم.

 

فرمانده سپاه روح‌الله تصریح کرد: سپاه روح الله در این مرحله کارنامه خوبی را به خود اختصاص داد و استان مرکزی اولین استانی بود که مأموریت خود را در بخش استقرار کانکس و کمک‌های اولیه به اتمام رساند و این نتیجه با همراهی خوب مردم استان محقق ‌شد.

 

سردار کریمی به کمک‌های ارائه شده در مناطق زلزله‌زده از سوی موکب‌های استان اشاره کرد و گفت: در کنار کمک‌های مردمی، موکب‌های اربعین اقدامات خوبی را در مناطق زلزله‌زده انجام دادند به طوری که در همان روزهای نخست روزانه قریب به 15 هزار پُرس غذای گرم در دو نوبت بین زلزله‌زدگان توزیع می‌کردند و همچنین به پخت نان و فتیر در منطقه مشغول بودند.

 

وی اظهار داشت: تاکنون 500 بسته لوازم آشپزخانه، بسته‌های لوازم التحریر، چادر، پتو و موادغذایی به همت موکب‌های استان در بین مردم مناطق زلزله‌زده توزیع شده است.

 

فرمانده سپاه روح‌الله تصریح کرد: همچنین با همکاری جمعیت هلال‌احمر به مردم زلزله‌زده هم در منطقه «ثلاث باباجانی» و «دشت ذهاب» خدمت رسانی داشتیم.

 

سردار کریمی به بخش حمل و نقل اشاره کرد و گفت: رانندگان استان بدون نگاه اقتصادی همکاری لازم را در بخش انتقال کانکس‌ها به منطقه زلزله‌زده داشتند به طوری که تاکنون 250 تریلی یا کامیون بار به منطقه ارسال شد.

 

وی از همکاری دستگاه‌های استان نیز تقدیر و تشکر کرد و گفت: در بحث تجهیز کانکس‌ها دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرایی استان پای کار آمدند و هر کمکی را که از آن‌ها طلب کردیم برای تجهیز کانکس‌ها انجام دادند.

 

فرمانده سپاه روح‌الله تصریح کرد: ماموریت ادامه دارد و گروه‌های جهادی استان به منطقه اعزام خواهند شد تا مرحله سوم که عملیات ساخت است نیز با قوت آغاز شود. 17 هزار واحد مسکونی در کرمانشاه در پی وقوع زلزله آسیب دیده‌اند و سپاه روح‌الله استان مرکزی تا به این لحظه ساخت 70 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی و قریب به 150 واحد روستایی را در روستاهای محوله به استان متعهد شده‌اند.

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است