شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیمسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی اعلام کرد: ساخت 250 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی اعلام کرد: ساخت 250 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور

منتشرشده در مرکزی شنبه, 25 آذر 1396 ساعت 13:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: تعهدات برای ساخت منازل مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور 250 واحد است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار علی فراهانی مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده از سوی سپاه روح‌الله در مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: عملیات اسکان موقت در حوزه استحفاظی استان مرکزی به پایان رسید و سپاه روح‌الله توانست در این زمینه رتبه برتر کشور را کسب کند.

 

وی افزود: 166 کانکس ویژه مسکن موقت برای زله‌زدگان در روستاهای زلزله‌زده غرب کشور که خدمات‌رسانی به آن‌ها به استان مرکزی سپرده شده بود نصب شد که از این تعداد کانکس 44 کانکس ثابت و 122 کانکس سیار است.

 

فراهانی به فعالیت‌های انجام شده در حوزه بهداشت در این مناطق اشاره کرد و گفت: در بحث سرویس‌های بهداشتی 28 چشمه سرویس بهداشتی تعمیر و 47 چشمه سرویس بهداشتی سیار نیز نصب شده است؛ همچنین تاکنون در این مناطق 20 واحد حمام بازسازی و 42 حمام سیار نیز نصب شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: جمعیت زلزله‌زده در 9 روستای دشت ذهاب که به سپاه روح‌الله سپرده شده است 543 نفر در قالب 13 خانوار تحت پوشش بهزیستی، 74 خانوار عادی و 18 خانوار مددجوی کمیته امداد و 3 خانواده شهید در سرشماری اولیه بود ولی در حال حاضر این میزان براساس آخرین سرشماری جمعیت روستاها افزایش یافته به طوری که براساس آخرین آمار سرشماری جمعیت این 9 روستا 707 نفر و در قالب 177 خانوار اعلام شده است.

 

وی افزود: 79 باب منزل آواربرداری و 15 باب واحد مسکونی و دو باب مسجد تعمیر شده است. در حال حاضر نیز براساس آخرین تعهدات سپاه روح‌الله برای ساخت منازل مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور توسط 250 واحد است.

 

فراهانی یاداور شد: از این میزان تعهدات استان 70 واحد مددجویان بهزیستی است که در شهر پل ذهاب و مابقی در روستاهای دشت ذهاب که خدمت رسانی به آن‌ها به سپاه استان واگذار شده است، ساخته می‌شود ولی باید گفت که همچنان این آمار متغییر است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: تاکنون نیز دو گروه جهادی برای انجام و آماده‌سازی مقدمات ساخت و ساز، به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند و این آمادگی را داریم به محض مصوب شدن طرح هادی روستاها از سوی بنیاد مسکن، تعیین میزان تسهیلات پرداختی به زلزله‌زدگان و احراز مالکیت افراد عملیات ساخت و ساز را آغاز کنیم.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است