شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: جذب جوانان در راستای گام دوم باید در دستور کار باشد/ توجه به ابتکار و خلاقیت لازمه تبیین فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل حاضر 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: جذب جوانان در راستای گام دوم باید در دستور کار باشد/ توجه به ابتکار و خلاقیت لازمه تبیین فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل حاضر 

منتشرشده در مرکزی یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 11:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: جذب جوانان در انجام و پرداختن به کارهای فرهنگی اثرگذار در راستای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و تحقق گام دوم  باید در دستور کارمان باشد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در هفتمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: امروز دشمن با روش های مختلف به دنبال تخریب فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد شبهات در این زمینه است.

 

سردار کریمی اظهار کرد: در همین راستا دشمنان تمرکز خود را بر روی دانشگاه ها و مدارس گذاشته است و باید بیش از گذشته به نسل جوان و مراکز دانشگاهی توجه داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: امروز دانشگاه ها رسالت سنگینی برای تبیین فرهنگ دفاع مقدس و ارزش های انقلاب برعهده دارند که کنگره شهدای استان با ایجاد برنامه های متنوعی همچون اردوهای هفت اقلیم و نشست های تخصصی دفاع مقدس انجام داد که باید مستمر و ادامه دار باشند تا بتوان نتایج خوبی گرفت.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: طرح برگزاری اردوهای گردشگری با محوریت دفاع مقدس استان اقدامی به موقع و در ادامه برنامه های کنگره شهدای استان بود البته دانشگاه ها باید یک کار انقلابی را ادامه دهند تا بتوانند اثرگذاری مناسبی برای دانشجویان و اساتید داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: بازدید از مراکز صنعتی، کارخانه‌ها، محل های اعزام و نصب المان ها برای نسل جدید می تواند به تقویت روحیه های خودباوری جوانان کمک های زیادی داشته باشد چراکه رزمندگان استان با استفاده از توانمندی های خود اقداماتی موثری در عملیات ها انجام دادند.

 

سردار کریمی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان در موزه تخصصی دفاع مقدس جمع آوری شده است ادامه داد: این موزه آماده بازدید و استفاده جوانان است که باید مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان باشد.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه نمایشگاه تخصصی امام به زودی در استان مرکزی برگزار می شود که عموم مردم می توانند از این نمایشگاه بازدید داشته باشند ادامه داد: کلیه آثار برای برگزاری نمایشگاه تخصصی آثار و دستاوردهای امام در انقلاب اسلامی جمع آوری شده که برگزاری این نمایشگاه می تواند مقدمه ای برای تشکیل موزه تخصصی امام باشد.

 

سردار کریمی با بیان اینکه جامعه دانشگاهی استان در برگزاری کنگره شهدا زحمات زیادی کشیدند بیان کرد: جامعه دانشگاهی استان باید این اقدامات را تکمیل کنند. هرچقدر که بتوانیم در دانشگاه ها اثرگذار باشیم می توانیم اثرات مطلوب آن را در فضای عمومی جامعه مشاهده کنیم.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی و فنی باید روش های علمی انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید را بررسی کند و راهکارهای عملیاتی در این خصوص را به مرحله اجرا بیاورد افزود: آن چیزی که امروز باید در دروس معارف و انقلاب اسلامی در دانشگاه ها مورد توجه باشد امام شناسی است و دانشگاه ها باید محوریت فعالیت و کارهای خود را شناساندن سیره و شخصیت امام بگذارند.

 

وی با تاکید بر اینکه دستاوردهای امروز در انقلاب اسلامی را به برکت امام و شهدای انقلاب به دست آوردیم اضافه کرد: باید برای شناخت آنها و ادامه راه این عزیزان نهایت تلاش را داشته باشیم.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: برای انجام کارهای فرهنگی باید زیرساخت های موجود را فراهم کنیم تا کار فرهنگی بتواند نتیجه خود را بدهد و لذا ما با برگزاری کنگره شهدای استان زیرساخت های مناسبی در استان فراهم کردیم که فضای استان را برای انجام کارهای بزرگ فرهنگی آماده کرده ایم.

 

سردار کریمی با اشاره به اینکه  مجموعه استان مرکزی باید هنر این را داشته باشد که از سایر زیرساخت های موجود که به برکت کنگره شهدا فراهم شده استفاده کند ادامه داد: جذب جوانان به انجام و پرداختن به کارهای فرهنگی اثرگذار در راستای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و تحقق گام دوم امروز باید در دستور کارمان باشد.

 

سردار کریمی با اشاره به اینکه ابتکار و خلاقیت برای شناساندن و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت باید مورد توجه باشد چراکه امروز با نسلی متفاوت تر همراه هستیم و باید طبق نیازهای آنها پیش رویم خاطرنشان کرد: امروز باید از بهترین هنرمندان و پیشرفته ترین ابزارها برای جذب جوانان به ارزش های انقلاب اسلامی استفاده کنیم.

 

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است