شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزیفرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: شهادت برترین نماد انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: شهادت برترین نماد انقلاب اسلامی است

منتشرشده در مرکزی دوشنبه, 09 دی 1398 ساعت 14:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: شهادت برترین نماد انقلاب اسلامی است و پدران و مادران شهدا رشد دهنده این نماد هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمیفرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در چهاردهمین نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، اظهار کرد: امروز مادران و پدران شهدا یک سرمایه ارزشمند برای ملت ایران هستند که باید قدر آنها را بدانیم و در جهت تکریم آنها تلاش کنیم.

 

وی افزود: تکریم و تجلیل و استفاده از وجود پدران و مادران شهدا امروز یک ضرورت است و باید در برنامه های گام دوم کنگره به آن توجه ویژه شود.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه کارگروه هنری کنگره می تواند با استفاده از ابزارها و ابتکارات نوین، پدران و مادران شهدا را به عنوان سرمایه های ارزشمند به نسل جدید معرفی کند ادامه داد: بسیج دانشجویی، دانش آموزی و سایر اقشار بسیج باید جهت تجلیل و تکریم واقعی خانواده های شهدا و معرفی آنها به نسل جدید، با کارگروه هنری بیشتر مشارکت داشته باشند و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نکنند.

 

وی اظهار کرد: در گام دوم کنگره با در نظر گرفتن برنامه های شاخص از جمله اردوی گردشگری شهید ایزدپناه، اردوهای هفت اقلیم، جشنواره ها و نشست های تخصصی و مستندسازی، فرهنگ سازی خوبی در راستای تقویت جهاد و شهادت ایجاد شده است.

 

سردار کریمی گفت: اردوی گردشگری شهید ایزدپناه که با محوریت امام شناسی، شهدا شناسی و آشنایی با عملکرد استان در دفاع مقدس برگزار شده و تاکنون بیش از هزار نفر از دانشجویان از این اردو بهره مند شده اند، اقدامی ارزشمند است که برنامه ریزی بهره مندی ۶ هزار دانشجوی استان از آن نیز مدنظر است.

 

وی با بیان اینکه اردوهای هفت اقلیم که با هدف شناخت زندگینامه و سیره امام قبل از اجلاسیه اصلی انجام می‌شده، امروز هم در حال انجام است و تاکنون بازخوردهای مناسبی به همراه داشته است، افزود: یکی از ابتکاراتی که در راستای کنگره برای جلوگیری از هزینه های کلان تبلیغات انجام شده استفاده از ظرفیت فضای مجازی است که به طرق مختلف از این فضا به نحو مطلوب انجام شد.

 

سردار کریمی تصریح کرد: فعالیت های کنگره در کانال هایی که در فضای مجازی ایجاد شده به قوت ادامه دارند و کلیه برنامه ها به طور مستمر در کانال های کنگره اطلاع رسانی می شوند. امروز در چهاردهمین جلسه ستاد کنگره یک بازنگری در ساختار و سازمان ستاد عملکرد استان مرکزی در دفاع مقدس انجام شد و رویکرد جدیدی را برای برنامه های گام دوم کنگره در نظر گرفته ایم.

 

وی با بیان اینکه اجلاسیه خادمین شهدا با دو هدف تکریم و تجلیل از دست اندرکاران کنگره و تبیین دستاوردهای کلی کنگره تا این لحظه در ایام دهه فجر برگزار می شود، ادامه داد: جمعیت پیش بینی شده برای اجلاسیه خادمان شهدا بیش از ۳ هزار نفر است و تاکنون بیش از ۲۵۰۰ نفر در ذیل برنامه های کنگره کمک کرده اند.

 

سردار کریمی گفت: در کنار اجلاسیه خادمین شهدا برنامه های مختلفی از جمله نمایشگاه دستاوردهای کنگره،برگزاری تئاتر و سرود پیش بینی شده است. برگزاری اجلاسیه خادمین شهدا با هدف تجلیل از خادمین شهدا یک ضرورت است و باید با برنامه ریزی مناسبی انجام شود چراکه اینکار می تواند یک فرهنگ سازی مناسب برای ایجاد فرهنگ خدمت به شهدا در جامعه ایجاد کند.

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است