شما اینجا هستید: خانهاستانهامرکزی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: ‌شهید سلیمانی هزاران رزمنده برای جبهه اسلام و مقاومت تربیت کرد

 فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی: ‌شهید سلیمانی هزاران رزمنده برای جبهه اسلام و مقاومت تربیت کرد

منتشرشده در مرکزی شنبه, 14 دی 1398 ساعت 13:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: شهید سلیمانی هزاران رزمنده برای جبهه اسلام و مقاومت تربیت کرد که راه او را ادامه خواهند داد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه استان روح الله استان مرکزی در مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی در مصلی اراک ،ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: امروز همه یکپارچه در عزای سرباز رشید اسلام گریستند و همه جهانیان در داغ این بزرگ مرد اسلام اندوهگین بودند چراکه حاج قاسم سلیمانی از جمله کسانی بود که وقتی در محضرشان قرار می‌گرفتیم از جاماندگی قافله شهدا حسرت می‌خورد و امروز شاهد بودیم که شهدا ایشان را به آغوش خودشان پذیرفتند چراکه سرباز رشید اسلام در طول 41 سال مجاهدت به معنای واقعی شهید بود.

 

وی افزود: بنابراین باید این نکته را بدانیم که شهادت این بزرگ مرد جبهه مقاومت خللی در عزم و اراده جبهه مقاومت ایجاد نمی‌کند و همانگونه که بعد از شهادت مالک اشتر رزمندگان اسلام با اراده ای جدی در صحنه‌های نبرد ایستادگی کردند امروز هم با شهادت مالک اشتر زمان قطعا راه مقاومت پرقدرت تر از گذشته ادامه پیدا خواهد کرد.

 

سردار کریمی تصریح کرد: شهادت، محفلی است که خداوند متعال برای انسان‌های پاک قرار داده و خداوند با شهادت از دنیا ظلم زدایی می کند و مسیر شهادت مسیر سعادت و خوشبختی است و برای قرار گرفتن در این مسیر باید راه شهیدان ادامه یابد ؛ شهدا با معرفت، هجرت، همت،استقامت،پایداری و وصال برگزیده شدند که اگر ما می‌خواهیم راه شهیدان را ادامه دهیم باید به این مولفه‌ها توجه کنیم.

 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به سیره و زندگی حاج قاسم گفت: شهید سلیمانی خوب می‌دانست از کجا آمده و به کجا می‌رود و باید برای چه تلاش کندو لذا وظیفه و رسالت خود را به خوبی انجام داد و مبارزه با شیطان بزرگ را عمری در دستور کار خود گذاشت و این درحالیست که فصل‌الخطاب حاج قاسم سلیمانی ولایت بود، شهید سلیمانی در همه جا نظر مقام معظم رهبری را اعمال می‌کرد و در این مسیر تردیدی نداشت و هر زمانی که به رزمندگان می‌رسید تنها به ولایت سفارش می‌کرد.

 

سردار کریمی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی هنگامی که در جبهه‌ها حضور پیدا می‌کرد آن چنان خالصانه و فروتنانه می‌آمد که سبب تقویت روحیه و رفتار رزمندگان می‌شد و این شهید والامقام، در طول عمر خود در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب کوشید،که این نشان می‌دهد آرمان خواهی انسان مستلزم صبر و استقامت بر روی ارزش‌ها است.

 

فرمانده سپاه روح الله با بیان اینکه باید در مسیر ارزش‌های اسلام و انقلاب استقامت کرد،افزود: سنت الهی این است که از پس هر سختی آسایش به دست خواهد حاج قاسم 41 سال تیر، ترکش، جبهه، سرما، گرما، تنهایی و غربت را تحمل کردند و در این مسیر هیچ تردیدی به خود راه ندادند.

 

وی با تاکید بر اینکه شهدا راه عزت و کرامت هستند که اگر عزت می‌خواهیم باید راه شهدا را ادامه دهیم،گفت:حاج قاسم الگوی برتر و افتخار ملت ایران و جهان اسلام است که به او می‌بالند که در این مسیر با دشمنان اشداء علی الکفار  و با مردم و مستضعفین کاملا خاکی و متواضعانه رفتار می‌کرد.

 

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه سردار سلیمانی خدمات شایسته و ارزنده ای برای جامعه اسلامی انجام داد،گفت: امروز نخبگان و فرهیختگان باید ساعت‌ها و کتاب‌ها کار پژوهشی برای ایشان انجام دهند چراکه حاج قاسم پرچمدار عزت در دنیای اسلام است و جبهه مقاومت را متحد کرد و امت واحده را برای تبعیت از ولایت تشکیل کرد و در حقیقت شهید سلیمانی در عمل انقلاب را به جهان صادر کرد و عمق استراتژیک انقلاب را به دنیا نشان داد که تهدیدات را هزاران کیلومتر از کشور دور کرد.

 

سردار کریمی با اشاره به دستاوردهای گسترده جبهه مقاومت بیان کرد: امروز زحمات حاج قاسم به ثمر نشسته و نتیجه آن شکست تمام راهبردهای آمریکا در منطقه است، و امروز حاج قاسم خطی را در مقابل رزمندگان قرار داده که خواب را از استکبار گرفته این درحالیست که شهید سلیمانی هزاران رزمنده برای جبهه اسلام و مقاومت تربیت کرد که راه او را ادامه خواهند داد و استکبار کور خوانده که با ترور حاج قاسم می‌تواند این راه را خاموش کند و ما ایشان را از دست ندادیم بلکه تازه به دست آوردیم.

 

وی اضافه کرد: محور مقاومت راه خود را تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی و خرد شدن استخوان‌های استکبار با قدرت ادامه می‌دهد و در این راه از هیچ چیز واهمه ای نخواهد داشت و این مسیر را تا برافراشتن پرچم حضرت مهدی(عج) دنبال خواهیم کرد.

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است