شما اینجا هستید: خانهاستانهامازندرانفرمانده سپاه کربلا استان مازندران خبر داد:  تهیه بیش از ۹۱ هزار بسته معیشتی در دو هفته اخیر / تولید ۶ میلیون انواع لوازم پزشکی در ۴۵ روز

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران خبر داد:  تهیه بیش از ۹۱ هزار بسته معیشتی در دو هفته اخیر / تولید ۶ میلیون انواع لوازم پزشکی در ۴۵ روز

منتشرشده در مازندران دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 ساعت 11:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه کربلا استان مازندران در آئین برگزاری مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه از تهیه و توزیع ۹۱ هزار ۶۵ بسته معیشتی در سراسر استان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه کربلا استان مازندران در آئین برگزاری مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه در حسینیه عاشقان کربلا در ساری، از تهیه و توزیع ۹۱ هزار ۶۵ بسته معیشتی در سراسر استان خبر داد و گفت: در اولین مرحله رزمایش کمک مومنانه بین جامعه هدف توزیع شد.

 

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران از کمک مردم و خیرین برای مرحله اول رزمایش کمک مومنانه تا به امروز خبر داد و اضافه کرد:‌ ۷ هزار و ۱۸ جهادگر بسیجی و همچنین ۴ هزار و ۷۹۸ خیر در رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه مشارکت فعال داشتند.

 

وی با تصریح اینکه مرحله دوم رزمایش نیمه ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود، افزود:‌از هم اکنون  فرماندهان نواحی اعلام کردند که بخش زیادی از بسته‌های معیشتی را تامین کردند.

 

سردار بابایی با بیان اینکه  همدلی و حضور مشتاقانه‌ای که امروز در کشور شکل گرفت بی نظیر بود، گفت:‌ دستاورد این رزمایش‌ها بسیار باارزش است.  

 

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا با تاکید براینکه همه نهادیهای اجرایی و دولتی  پای کار آمدند و در اجرای رزمایش عالی کار کردند، افزود: ائمه جمعه  که در راس فعالیت بودند و نیز گروه‌های مردم نهاد، انجمن خیریه و موسسات برای اجرای رزمایش کمک مومنانه باهم هماهنگ شدند.

 

سردار بابایی در بخش دیگری از سخنان به ورود سپاه و بسیج در میدان مقابله با کرونا اشاره کرد و ادامه داد:‌از روز ۴ اسفند ماه سال ۹۸ تمام کارگاه تولیدی ماسک شروع به کار کرد و سپاه هم رسما از ۷ اسفند وارد میدان شد.

 

فرمانده سپاه کربلا استان مازندران از تولید و توزیع بیش از ۶ میلیون انواع لوازم پزشکی بین کادر درمانی و مردم خبر داد و افزود: در این 45 روز از شیوع کرونا ، ماسک، گان، دستکش یک بار مصرف و هرچه که مورد نیاز کادر درمانی و مردم بود، توسط خیاطان جهادگر در کارگاه‌های بسیج بصورت شبانه روزی تولید شد.

 

سردار بابایی در ادامه از بکارگیری بیش از ۲ هزار بسیجی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها هم خبرداد و اضافه کرد:‌در رزمایش اول که رزمایش ایثار نام گرفت؛ ۵۸۵ هزار نفر در روز نیرو‌های بسیجی و سپاه در وسط میدان بودند. تعطیلات آن‌ها در عرصه جهاد بود چرا که بفرموده پیامبر (ص) تفریح مومن جهاد است.

 

 فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه کربلا با اشاره به روحیه دست و دل بازی مازندرانی و جوش و خروشی که برای کمک به نیازمندان در دوران کرونا، داشتند، اعلام کرد:‌قبل از رزمایش کمک مومنانه، بیش از ۱۱۷ هزار بسته معیشتی بدون کمک دولتی، با همت خیرین تهیه و بین جامعه هدف مازندران توزیع  شد.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران در ادامه به اشاره بیانات رهبر معظم انقلاب که  این یک رزمایش است و باید تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم، خاطرنشان کرد: این رزمایش ایجاد شد و مشارکت مردم هم  برگرفته از دوران دفاع مقدس بود مثل همان دوره‌ها که برای پشتیبانی از رزمندگان به جبهه کمک می کردند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است