پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - سردار شریف عنوان کرد: نقش محوری سردار سلیمانی در دفاع از قدس / حاج قاسم شکست‌پذیری اسرائیل را در میدان محقق کرد
چاپ کردن این صفحه

سردار شریف عنوان کرد: نقش محوری سردار سلیمانی در دفاع از قدس / حاج قاسم شکست‌پذیری اسرائیل را در میدان محقق کرد

منتشرشده در اخبار برگزیده پنج شنبه, 01 خرداد 1399 ساعت 10:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول روابط عمومی کل سپاه از سردار سلیمانی  به عنوان "شهید قدس" نام برد و گفت: حاج قاسم با قرار گرفتن در کنار سید حسن نصرا...،  باور شکست‌پذیری اسرائیل را بر‌خلاف نظر همه تئوریسین‌های نظامی در میدان و زمین محقق کرد.


به گزارش سپاه نیوز؛ در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس ،سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت و گو با روزنامه جام جم به تشریح شرایط کنونی رژیم صهیونیستی و پرونده معامله قرن پرداخت.


 امسال اولین روز قدسی است که بدون سردار سلیمانی برگزار می‌شود. آیا می‌توان سردار سلیمانی را شهید راه قدس نامید؟


نقش محوری سردار سلیمانی در دفاع از قدس کاملا مشخص است و ایشان با عملکرد عالی خود رژیم صهیونیستی را وادار کردند از هجوم و ادامه اشغالگری به دفاع مشغول شود. با درایت شهید سلیمانی بود که اشغالگران صهیونیستی در جنگ ۲۲ روزه شکست در خانه را هم تجربه کردند و با پیروزی‌های میدانی در فلسطین، لبنان و سوریه «عزت اسلامی» به «عزت جهانی» تبدیل شده است.

 سردار سلیمانی با قرار گرفتن در کنار سید حسن نصرا...،  باور شکست‌پذیری اسرائیل را بر‌خلاف نظر همه تئوریسین‌های نظامی در میدان و زمین محقق کرد و حادثه بزرگی بود که اولین و بزرگ‌ترین طعم تلخ شکست را اسرائیل پذیرفت و یک شکست آرمانی برای آنها بود ودرصدد جبران این افتادند‌. لذا دلیل شهادت سردار سلیمانی توسط حامی اصلی رژیم صهیونیستی یعنی آمریکای جهانخوار به‌دلیل مبارزات طولانی‌شان با هدف آزادی قدس شریف بود و به همین دلیل ایشان «شهید قدس» بود.

 در سال‌های اخیر شاهد تلاش برخی کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بود‌ه‌ایم. ریشه این تحرکات در کجاست و چرا این کشورها اینقدر از آرمان‌های اولیه خود در‌خصوص فلسطین دور شده‌اند؟


کشورهای عربی در گذشته عادی‌سازی روابط را در ازای حل و فصل قضیه فلسطین یا تشکیل دولت مستقل فلسطین مطرح کرده بودند، اما امروز شاهد هستیم که عادی‌سازی روابط در ازای هیچ چیز و تنها کسب حمایت آمریکا از حکومت‌های عربی در منطقه صورت می‌گیرد. فرآیند عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و اعراب را می‌توان در قالب سه مرحله ساده‌سازی کرد؛ مرحله نخست، پذیرش و ایجاد روابط امنیتی و سیاسی پنهان، مرحله دوم پذیرش عادی‌سازی روابط در فضای نخبگانی و تبیین لزوم آن برای جامعه و در مرحله سوم که مهم‌ترین بخش فرآیند عادی‌سازی است، حساسیت‌زدایی اجتماعی است. مراحل اول و دوم از سال 2000 به این‌سو به‌دلیل به‌وجود آمدن منافع مشترک علیه محور مقاومت تاکنون با فراز و فرودهای گوناگونی تداوم داشته است.

طی دو سال گذشته به نظر می‌رسد اتاق‌های فکر حامی عادی‌سازی روابط، مرحله جدیدی را به‌منظور حساسیت‌زدایی میان افکار عمومی در‌خصوص رژیم صهیونیستی آغاز کرده‌اند. علنی کردن روابط سیاسی و امنیتی، نشست‌های علمی و فرهنگی، پذیرش تیم‌های ورزشی صهیونیستی در سرزمین‌های عربی و جایگزینی ایران به‌جای رژیم صهیونیستی به‌عنوان منبع دشمنی و تهدید، از مجموعه اقدامات جدّی طی دو سال اخیر است.

عادی‌سازی علنی روابط میان برخی کشورهای عربی به‌ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسرائیل تأسف‌برانگیز است، چرا که این امر بدون دریافت ما‌به‌ازا در حال رخ دادن است. این موضوع طبیعتا به قضیه فلسطین و ملت فلسطین آسیب می‌رساند اما از طرف دیگر به‌رغم استفاده برخی کشورهای عربی از رسانه‌های گروهی برای ترویج عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی این امر نفاق دولت‌های عربی را فاش می‌کند و دیگر کسی سخنان و مواضع این کشورها درخصوص قضیه فلسطین را باور نمی‌کند. از سوی دیگر، کشورهای عربی دیگر نمی‌توانند مانع از تداوم احساسات ضد‌اسرائیلی ملت‌های منطقه در قبال رژیم صهیونیستی و مقاومت آنها در برابر صهیونیست‌ها شوند. 

 چشم‌انداز توطئه‌های جدید اسرائیل و آمریکا با عنوان معامله قرن را چگونه می‌بینید؟


طرح معامله قرن را می‌توان بزرگ‌ ترین خدمت به رژیم صهیونیستی عنوان کرد. این طرح در شرایطی ارائه شد که جنگ‌های 33 روزه و 51 روزه نشان داد دوران شکست‌‌ناپذیری رژیم صهیونیستی پایان ‌یافته است.
 از سوی دیگر، طرح معامله قرن در شرایطی توسط دولت ترامپ ارائه شد که جبهه مقاومت بعد از خلاص شدن از مساله تروریست‌های داعش در سوریه و عراق در حال احیای مجدد قوای خود است. رژیم صهیونیستی تا‌کنون بارها اعلام کرده‌اند که مانند گذشته توان تحمیل جنگ‌هایی نظیر جنگ 33 روزه و 51 روزه را بر محور مقاومت ندارند. در این شرایط، محقق شدن رؤیای تشکیل دو کشور با شرایط ذکر‌شده در طرح معامله قرن می‌‌تواند اسرائیل را در مقابل جریانات مقاومت مصون کرده و شکست طرح‌های قبلی آمریکا- اسرائیل را نیز جبران کند. بعد از موضوع فلسطین، تضعیف محور مقاومت یکی دیگر از اهداف طرح معامله قرن است. با توجه به برنامه‌های آتی طرح معامله قرن و الحاق بخش‌های بیشتری از سرزمین‌های عربی به رژیم صهیونیستی به نظر می‌رسد در میان خط مقاومت و دیگر مخالفان حضور این رژیم منحوس در منطقه اتفاق نظر و حتی عمل بیشتری رخ دهد.

 در طول این سال‌ها تا چه اندازه آگاهی‌ها نسبت به مسأله فلسطین افزایش پیدا کرده است؟


اعلام این روز از سوی امام خمینی (ره) تاثیر بسزایی در آگاهی‌بخشی و جلب توجه جامعه اسلامی و جامعه جهانی به قدس و رنج و مظلومیت ملت فلسطین داشته است و مشاهده می‌کنیم که سازمان‌های مختلف مردم‌نهاد اسلامی و خارجی، چگونه از آرمان‌های فلسطین و حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود و پایان اشغالگری و توسعه‌طلبی رژیم صهیونیستی حمایت کرده‌اند. از طرف دیگر شاهد این هستیم که پس از دستاوردهای محور مقاومت طی بیش از ۳۰ سال گذشته به‌ویژه در فلسطین و لبنان ملت‌های منطقه به مخالفت با رژیم صهیونیستی پرداختند و در نتیجه واقعیت داخلی در این رژیم نیز تغییر کرد و اکنون می‌بینیم اسرائیل با بحران هویت مواجه شده است و این رژیم نتوانسته میان گروه‌های مختلف یهودی که از کشورها و فرهنگ‌های مختلف به سرزمین‌های اشغالی فلسطین آمده‌اند، انسجام واقعی و هویت یکسان ایجاد کرده و پروژه اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات را محقق کند.

انتهای پیام/02