شما اینجا هستید: خانهاستانهامازندرانمسئول بسیج دانشجویی بهشهر: 160 دانشجوی بهشهری به اردوهای جهادی اعزام می‌شوند

مسئول بسیج دانشجویی بهشهر: 160 دانشجوی بهشهری به اردوهای جهادی اعزام می‌شوند

منتشرشده در مازندران یکشنبه, 27 تیر 1395 ساعت 13:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: شریعتی گفت:  160 نفر از دانشجویان جهادگر در قالب اردوهای جهادی از فردا به مناطق محروم این شهرستان اعزام می‌شوند.

به گزارش سپاه نیوز؛ محمدعلی شریعتی ‌مسئول بسیج دانشجویی بهشهر در گفت‌وگویی اظهار کرد: یکشنبه عصر 160 نفر از دانشجویان جهادگر اعم از آقایان و بانوان در قالب هشت گروه جهادی از دانشگاه‌های پیام نور، علم و فناوری، تمیشان و علمی و کاربردی بهشهر به مناطق محروم این شهرستان اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم محروم یکی از اصول اساسی انقلاب اسلامی است، افزود: سپاه پاسداران و بسیج بر خود وظیفه می‌داند که در جهت رفاه حال آنها تلاش مستضعفان جامعه تلاش کند.

مسئول بسیج دانشجویی بهشهر گفت: فعالیت‌های جهادگران در روستاهای پیته‌نو، ارضت، سابق‌محله، محمدآباد، کیاسر، بیشنه‌بنه و سرخ‌گریوه از 27 تیرماه آغاز و تا پنجم مرداد ماه ادامه دارد.

این مسئول با اشاره به جزئیات برنامه‌های گروه‌های جهادگر بسیجی در مناطق محروم بهشهر بیان کرد: کلاس‌های آموزشی قرآن، احکام و معارف، ‌آموزش دروس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه، آموزش هنرهای خانگی ازجمله آشپزی، گل‌دوزی، قالی‌بافی، همچنین برگزاری حلقه‌های صالحین و معرفتی و خدمات عمرانی و بهداشتی درمانی ازجمله برنامه‎های گروه‌ها جهادی است.

شریعتی ارتقای روحیه اعتماد به‌نفس و خودباوری را از ویژگی‌های اردوهای جهادی دانست و گفت: حضور داوطلبانه دانشجویان در اردوهای جهادی بسیج، نشانه ولایت‌مداری آنها است.

وی ادامه داد: اردوهای جهادی مجموعه‌ای از حرکت‌های سازمان‌یافته دانشجویان، طلاب و جوانان برای حضور فعال در مناطق محروم با اهداف معنوی است.

مسئول بسیج دانشجویی بهشهر با اشاره به ظرفیت اشتغال‌زایی موجود در روستاها، اظهار کرد: گروه‌های جهادی تلاش خود را در راستای ترویج طرح‌های اقتصاد مقاومتی در روستاها به‌کار می‎گیرند و با استفاده از ظرفیت‎های موجود در روستاها و آموزش هرچه بیشتر به روستاییان به‌ویژه با تبیین اقتصاد مقاومتی، به بالندگی اقتصادی روستاها کمک می‌کنند.

شریعتی با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در وصف شعار سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) بیان کرد: گروه‌های جهادی دانشگاه‌های بهشهر قصد دارند که به‌صورت علمی وارد مقوله اقتصاد مقاومتی شده و راهکارهای آن را بررسی کنند.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است