شما اینجا هستید: خانهاستانهامازندرانایجاد 2100 شغل توسط بسیج سازندگی مازندران

ایجاد 2100 شغل توسط بسیج سازندگی مازندران

منتشرشده در مازندران چهارشنبه, 16 اسفند 1396 ساعت 09:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران گفت: با توجه به اولویت شعار سال 96 در موضوع ایجاد اشتغال ،2هزار و صد شغل با استفاده از منابع و کمک های تسهیلاتی توسط این بسیج در استان ایجاد شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا شریعتی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران افزود: فعالیت های بسیج سازندگی در چند محور و حوزه اساسی شامل ایجاد اشتغال ، آموزش و توانمندسازی، محرومیت زدایی، عمرانی و زیرساخت و کمک به دستگاه های اجرایی برای پیشبرد اهداف قابل توجه است.

 

وی افزود: در سال جاری  ایجاد این تعداد شغل با توجه به ظرفیت های بسیج سازندگی صورت گرفت و می تواند فعالیت های خود را در این حوزه گسترده تر کند.

 

شریعتی ادامه داد: در حوزه محرومیت زدایی، رفع گره های کوچک نیز ساخت مسکن، شبکه های بهداشت، مسجد، غسالخانه، آبرسانی در اولویت قرارگرفت که250 پروژه محرومیت زدایی کوچک در سراسر استان در این بخش اجرا شد.

 

وی گفت: همچنین ساخت 500 واحد مسکونی در بازه زمانی مرداد سال جاری تا مرداد آینده هدفگذاری شد که در حال حاضر 250 واحد با همکاری خیرین و گروه های جهادی تحویل بهره برداران شد.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران با اشاره به هدف گذاری تامین 313 دست جهیزیه که 70 درصد آن توزیع شد، ادامه داد: در حوزه تامین زیرساخت ها و پروژه های کوچک نیز بنیاد برکت در سال 96 قریب به 100 پروژه اجرا کرد.

 

شریعتی ادامه داد: در حوزه زیرساخت های بخش اجرایی دولتی نیز پروژه عمرانی دولت بوده است که از جمله آنها ورزشگاه شهدای نوشهر که از سال گذشته شروع شده و با انجام تعهدات بعدی تا مهرماه 97 تحویل می شود.

 

وی افزود: همچنین بیمارستان 32 تختخوابی بابل در بخش بندپی نیز از سه تا 4 ماه پیش شروع شده و در حال حاضر با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و ورزشگاه جویبار نیز که جزو تعهدات سفر رییس جمهور بوده و بعد از مطالعات زمین شناسی وارد فاز اجرایی شده است.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران گفت: در حوزه راه سازی نیز در حال حاضر چندین پروژه مهم در ساری، سوادکوه، نکا، گلوگاه، جویبار و بهشهر با 120 کیلومتر در حال اجراست که بیشتر این طرح ها در حوزه کوهستانی است.

 

وی اسکان اضطراری در 4 روستای زلزله زده غرب کشور را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی در سال جاری دانست و گفت: در حال حاضر در زمینه اسکان دائمی 350 خانوار بومی در این منطقه اقدام شده و طی تفاهم نامه با بهزیستی در 16 روستای سرپل ذهاب 100 واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش بهزیستی تهیه می شود که در حال حاضر 50 واحد مسکونی پی ریزی و 30 واحد در حال نصب اسکلت است.

 

شریعتی گفت: بر اساس برآورد تا پایان اردیبهشت 97 تحویل 50 واحد مسکونی هدفگذاری شده است و  اقدام دیگر بسیج سازندگی برای سال جدید را ساماندهی 153 گلزار تک مزار شهدا عنوان کرد که با نقشه بنیاد شهید توسط گروه های جهادی نوسازی و در ایام تعطیلات نوروزی به پایان می رسد.

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است