شما اینجا هستید: خانهاستانهامازندران فرمانده سپاه کربلا استان مازندران: بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار لوازم بهداشتی توسط جهادگران بسیجی تولید شد

 فرمانده سپاه کربلا استان مازندران: بیش از یک میلیون و ۷۷۰ هزار لوازم بهداشتی توسط جهادگران بسیجی تولید شد

منتشرشده در مازندران یکشنبه, 10 فروردين 1399 ساعت 10:23
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه کربلا استان مازندران گفت : یک میلیون و ۷۷۰ هزار و ۷۸۰ عدد انواع نیاز‌های بهداشتی ازقبیل ماسک، گان، روپوش و لباس ایزوله بیمارستانی، دستکش، آستین پرستاری، کلاه، روتختی و بالشت توسط جهادگران بسیجی تولید شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا استان مازندران در گفت‌وگویی با اشاره به سازماندهی نیرو‌های بسیجی در چهار نوع فعالیت با عنوان رزمندگان مدافع سلامت، برای مهار کرونا گفت: افرادی در قالب موضوعات آموزشی با عنوان سفیران سلامت معین شدند تا مردم را با این مشکل و راه‌های درمانی آن آشنا کنند.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران  با بیان اینکه عده دیگری از بسیجیان در فضای میدانی با عنوان ناظران سلامت به کارگیری شدند افزود:‌این افراد با کمک به اداره صمت و غله در بخش‌هایی از نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها نظارت داشته و نیز مواد مورد نیاز این روز‌های مردم مانند مواد ضدعفونی کننده و وسایل فردی بهداشتی توزیع شد.

 

سردار بابایی به فعالیت گروه بسیجیان دیگر پرداخت و ادامه داد: این افراد به صورت عملیاتی به کارگیری شده‌اند که فعالیت آن‌ها شامل ضدعفونی و رفع آلودگی سطح معابر، خودروها، عابربانک‌ها و سایر محل‌های پر تردد شهر‌ها و روستاها، حضور در بیمارستان‌ها از کمک به کادر درمان تا نگهبانی و خدمات براساس نیاز‌های بیمارستان‌ها می‌شود.

 

فرمانده سپاه کربلا ستاد پشتیبانی سلامت را چهارمین گروه فعال بسیجیان استان برشمرد و افزود: این گروه بیشتر در کارگاه‌ها مشغول بوده و با یک تلاش بسیار عالی و شبانه‌روزی در سراسر استان این فعالیت هم‌اکنون ادامه دارد که از نیمه اسفند تا کنون اقدامات بسیار خوبی شده است.

 

سردار بابایی ادامه داد:  ۱۵ هزار و ۱۵۵ خیاط تاکنون به صورت مستمر و نیمه مستمر در یک هزار و ۱۷۹ کارگاه خیاطی بزرگ و کوچک مشغول فعالیت هستند که تا روز ۲ فروردین ماه یک میلیون و ۷۷۰ هزار و ۷۸۰ عدد انواع نیاز‌های بهداشتی ازقبیل ماسک، گان، روپوش و لباس ایزوله بیمارستانی، دستکش، آستین پرستاری، کلاه، روتختی و بالشت تولید کردند.

 

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه  دو میلیون و ۳۴ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی همه روستا‌ها و شهر‌ها تهیه و استفاده شد، خاطرنشان کرد: اگر جایی هم از قلم افتاده به سپاه شهرستان‌ها اطلاع داده شود تا آنجا نیز تحت پوشش قرار بگیرد.

 

وی افزود: در بخش ناظرین سلامت، یک میلیون و ۱۴۲ هزار و ۸۹۰ قطعه از لوازم بهداشتی در استان کشف شد که همه مستقیم تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد تا با مدیریت آن‌ها توزیع شود.

 

سردار بابایی در ادامه خبر از توزیع ۲۱۱ هزار و ۷۶۸ بسته بهداشتی در بین اقشار اسیب پذیر داد و اضافه کرد:‌در شرایطی که به خاطر این بیماری این روز‌ها عده‌ای بیکار شدند که برای حمایت این اقشار با کمک خیرین و تلاش بسجیان بسته‌های حمایتی تامین شد.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران در پایان با بیان اینکه مردم ما در برابر این سختی نیز با صبر، ایستادگی و تلاش مضاعف توانستند به آرامشی برسند ابراز امیدواری کرد: با تلاش محققان و کادر‌های پزشکی راه‌های بهتر درمانی نیز شناسایی تا مبتلایان به این بیماری درمان شوند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است