شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوین مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در صاحب‌الامر(عج) استان قزوین: «مواسات»عمل به سیره انصار است

 مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در صاحب‌الامر(عج) استان قزوین: «مواسات»عمل به سیره انصار است

منتشرشده در قزوین یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399 ساعت 09:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛ مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: رمضان سال‌های اخیر با شرکت در محافل مختلف مذهبی از نظر روحی و معنوی تغذیه می‌‌شدیم اما این روزها باید با استفاده از بستر فضای مجازی به این امر پرداخت.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علی معبودی مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، کمک و یاری به مردم جامعه را عمل به آیات قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام دانست و اظهار داشت: هنگامی که مهاجران از مکه به مدینه سفر کردند، انصار آن‌ها را بر خود مقدم دانستند و با وجود آنکه به اموال و امکانات زندگی خود نیاز جدی داشتند، آن‌ها را در اختیار مهاجران قرار دادند.

 

وی ماه مبارک رمضان را ماه کمک و مواسات برشمرد و افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا برخی از مردم دچار مشکلات مالی شدند و در تنگناهای شدید اقتصادی قرار گرفتند، حال دستور دینی اقتضا می‌کند تا به این افراد متضرر شده یاری به عمل برسد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین معبودی خاطرنشان کرد: سپاه استان قزوین در راستای تأکید مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در روز نیمه شعبان مبنی بر اجرای رزمایش مواسات و همدلی مؤمنانه، به کمک سایر نهادها و خیرین استان قزوین با توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی بین مردم نیازمند استان، در این مسیر دینی، اخلاقی و انسانی قدم گذاشته است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به حماسه آفرینی مردم استان قزوین در رزمایش گسترده کمک مؤمنانه تصریح کرد: این رزمایش با حضور پرشور مردم، ارزش بسیار زیادی پیدا کرد زیرا با وجود تمام مشکلات مالی و معیشتی حاکم بر جامعه، دروازه جهاد برای این مردم ولایتمدار همچنان باز مانده است.

 

وی با اشاره به تعطیلی مساجد و هیئات مذهبی در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: شرایط رمضان امسال به علت شیوع بیماری منحوس کرونا متفاوت از سال‌های گذشته است و باید به تصمیم‌های کارشناسانه ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان احترام قائل شویم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین معبودی با تأکید بر اینکه این شرایط خاص یک فرصت بسیار مطلوب برای بندگی در مسیر حق تعالی است، افزود: در سال‌های اخیر با شرکت در محافل مختلف مذهبی از نظر روحی و معنوی تغذیه می‌‌شدیم اما هم‌اکنون باید با استفاده از بستر فضای مجازی به این امر پرداخت.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین ادامه داد: منازل باید در این روزها تبدیل به مسجد و حسینیه شود و مردم نیز با استفاده از لحظات ناب سحرهای ماه مبارک رمضان می‌توانند با پروردگار خود ارتباط نزدیکی روحی برقرار کنند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است