شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینفرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین: سربازان، بنیه دفاعی کشور هستند

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین: سربازان، بنیه دفاعی کشور هستند

منتشرشده در قزوین سه شنبه, 05 مرداد 1400 ساعت 17:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: استقلال سیاسی و اقتصادی یک کشور متاثر از بنیه نظامی و دفاعی آن کشور، و سربازان از تشکیل دهندگان این بنیه دفاعی هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسداررستمعلی رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در دیدار و نشست صمیمی با سربازان خدمت وظیفه که به همت قرارگاه فرماندهی سپاه صاحب الامر(عج) برگزارشد با اشاره به اهمیت دوران خدمت سربازی بیان کرد: خدمت سربازی به عنوان یک تجربه جدید از زندگی جمعی، نسبت به دیگر گروه های جمعی برای جوانان ایرانی مطرح است. جوانان سرمایه‎های اجتماعی هر کشور محسوب می شوند که در تعیین خط مشی آینده نقش مهمی ایفا می کنند. 

 

وی با اشاره به نقش جوانان در فرایند سربازی در شکل‎گیری انسجام اجتماعی و هویت بخشی ملی گفت: در کشور ایران که درصد بالایی از جمعیت آن را جوانان به خود اختصاص می دهند، این سرمایه از ارزش و اعتبار بیشتری در تصمیم گیری ها برخوردار است. 

 

سردار رفیعی آتانی اظهار کرد: هر کشوری برای دفاع از تمامیت ارضی و دفاع از استقلال و مرزهای خویش، نیاز به نیروی مقتدر دفاعی دارد و بی شک میان استقلال سیاسی و اقتصادی یک کشور با بنیه نظامی و دفاعی آن، رابطه مستقیمی وجود دارد و سربازان تشکیل دهنده این بنیه دفاعی هستند.

 

 سردار آتانی در ادامه با اشاره به اهمیت احترام به پدر و مادر و حقی که والدین بر فرزندان دارند عنوان کرد: احترام به پدر و مادر در دین بسیار سفارش شده و بوسیدن دست پدر و مادر نزد پروردگار بسیار ارج و قرب دارد. در دوران خدمت سربازی فرصتی فراهم است تا بیشتر به وجود و ارزش و جایگاه والدین فکر کنید. طبق آموزه های دینی ما مسلمانان، دعای پدر و مادر راهگشای سخت ترین مشکلات در زندگی است و عاقبت به خیری یکی از ارزشمندترین فواید دعای والدین است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است