شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینبه همت بسیج سازندگی استان قزوین صورت گرفت؛ ساخت  ۵ واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان سی‌سخت 

به همت بسیج سازندگی استان قزوین صورت گرفت؛ ساخت  ۵ واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان سی‌سخت 

منتشرشده در قزوین یکشنبه, 21 شهریور 1400 ساعت 11:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت: ساخت ۵ واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان تا آخر شهریورماه امسال تکمیل می‌شود و کلید خانه‌ها در اختیار مالکان این منازل قرار خواهد گرفت.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الأمر(عج) استان قزوین به همراه سرهنگ پاسدار امیرعلی حسینیانی رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قزوین و سرهنگ پاسدار حمزه برین، معاون اجرایی سپاه صاحب‌الأمر(عج) از روند بازسازی نقاط زلزله‌زده در شهرستان سی‌سخت از توابع استان کهگیلویه‌ و بویراحمد بازدید میدانی کردند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از وقوع زلزله دلخراش سی‌سخت احداث و بازسازی 165 واحد مسکونی تخریب‌شده به سپاه‌های استان‌ها سپرده شد که در این میان سهم سپاه قزوین 5 واحد مسکونی بود که البته مالکان این واحدها جزو افراد محروم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودند.

 

حسینیانی اعتبار در نظر گرفته شده برای ساختن این 5 باب خانه را یک میلیارد و 750 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: به این ترتیب برای بازسازی هر واحد مسکونی 350 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که 180 میلیون تومان آن از طریق وام‌های بلاعوض تخصیص‌یافته از سوی دولت و 170 میلیون تومان هم از سوی سپاه پاسداران تأمین شده بود.

 

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الأمر(عج) استان قزوین پیشرفت فیزیکی ساخت این واحدهای مسکونی را 90 درصد دانست و اضافه کرد: هر کدام از این واحدهای مسکونی 85 متر مربع زیربنا دارند که از نظر استاندارد برای زندگی یک خانواده 4 تا 5 نفر کفایت می‌کند. سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الأمر(عج) هم مجری اجرای این طرح است که با پیمانکاری 20 گروه جهادی این کار را انجام می‌دهد.

 

حسینیانی ادامه داد: ساخت این 5 واحد مسکونی تا آخر شهریورماه امسال تکمیل می‌شود و کلید خانه‌ها در اختیار مالکان این منازل قرار خواهد گرفت که امیدواریم باقیات صالحیات آن نصیب گروه‌های جهادی ما شود.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است