شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینبه همت سپاه صاحب‌الأمر(عج) استان قزوین صورت گرفت؛ واکسیناسیون ۵۰ هزار نفر در مقابله با کرونا

به همت سپاه صاحب‌الأمر(عج) استان قزوین صورت گرفت؛ واکسیناسیون ۵۰ هزار نفر در مقابله با کرونا

منتشرشده در قزوین یکشنبه, 18 مهر 1400 ساعت 16:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه صاحب‌الأمر(عج) استان قزوین گفت: از ابتدای راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون۵۰ هزار نفر از هم‌استانی‌ها توسط کادر بهداشتی سپاه در برابر ویروس منحوس کرونا واکسینه شدند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ‌ دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب‌الأمر(عج) استان قزوین در مراسم توزیع 3 هزار و 500 بسته معیشتی که در مسجد امام حسن عسگری(ع) برگزار شد، با یادآوری اینکه سپاه نخستین پایگاه شبانه‌روزی واکسیناسیون در استان قزوین را راه‌‌اندازی کرد، اظهار کرد: برای راه‌اندازی این مرکز واکسیناسیون نیروهای بازنشسته سپاه و بسیج جامعه پزشکی پای کار آمدند.

 

وی اضافه کرد: از ابتدای راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون تا امروز 50 هزار نفر از هم‌استانی‌ها توسط کادر بهداشتی سپاه در برابر ویروس منحوس کرونا واکسینه شدند و سپاه حضرت صاحب‌الأمر(عج) این نهضت واکسیناسیون را تا ریشه‌کن شدن کامل کرونا ادامه خواهد شد.

 

سردار آتانی با اشاره به نادیده‌انگاری گروه‌های مسن و سالمند در کشورهای پیشرفته در اوج بحران پاندمی کرونا ادامه داد: با این حال در جمهوری اسلامی ایران سالمندان و افراد کهنسال نخستین گروهی بودند که در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند و در ضمن در حوزه معیشتی هم سالمندان در اولویت دریافت کمک‌های مؤمنانه بودند.

 

فرمانده سپاه استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود از کمک 200 میلیارد تومانی خیران در رزمایش کمک مؤمنانه خبر داد و گفت: بخش زیادی از بسته‌های معیشتی که در دوران کرونایی در اختیار محرومان و مستضعفان قرار گرفت، توسط مردم و نهادهای خیریه تهیه شده بود.

 

سردار آتانی به توزیع کمک‌های مؤمنانه در مساجد اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مساجد مراکز اصلی حفظ باورها و ایمان دینی ما محسوب می‌شوند، بنابراین با توجه به نقش فقر در ایجاد کفر و بی‌دینی بنابراین یکی از کارکردهای مهم مساجد در شرایط اقتصادی امروز رسیدگی به نیازمندان و دستگیری از فقرا و محرومان است.

 

وی انفاق در حق نیازمندان در شرایط سخت جامعه را واجد ارزش‌های متعالی دانست و گفت: با این حال انفاق و اهدای کمک‌های مالی به مردم فقط بخشی از نگاه دینی ما به همنوعان است و باید برای محرومیت‌زدایی از سطح جامعه گام‌های زیرساختی و بلندی برداریم.

 

سردار آتانی در پایان، بسیج و سپاه را مردمی‌ترین نهادهای انقلابی دانست و ادامه داد: هر جا مردم در دوران جنگ یا کرونا دچار دردسر شدند، بسیجیان در کنار مردم حضور داشتند و امروز هم بازیگران اصلی مبارزه با غول کرونا بسیجیان هستند.

 

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین هم در این مراسم با اشاره به برگزاری 5 مرحله رزمایش کمک مؤمنانه توسط سپاه صاحب‌الأمر(عج) در سال جاری گفت: سپاه به هر بهانه و مناسبتی با اجرای رزمایش مواسات و همدلی به کمک مردم محروم و آسیب‌دیده از کرونا آمده و ضمن هم‌افزایی با نهادهای تخصصی مانند بهزیستی و کمیته امداد این کمک‌ها را دقیق و هدفمند انجام داده است.

 

طاهرخانی اضافه کرد: البته کمک‌های مؤمنانه سپاه به همین مقدار محدود نبوده و در جریان پیک‌های مختلف کرونا اقلام معیشتی و ارزاق عمومی را برای خانواده‌های کرونایی محروم تهیه کرد تا از حضور آنها در سطح جامعه و افزایش شیوع بیماری جلوگیری کند.

 

وی ادامه داد: بیش از هزار گروه در بخش‌های مختلف حمایتی، مراقبتی و نظارتی اجرای مرحله پنجم طرح محله‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی را به عهده دارند و اجرای این طرح در کنار واکسیناسیون حلقه محاصره دور ویروس منحوس کرونا را روز به روز تنگ‌تر می‌کند

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است