شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین:بالاترین مرحله روزه برای انسان، روزه قلب و زبان است

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین:بالاترین مرحله روزه برای انسان، روزه قلب و زبان است

منتشرشده در قزوین سه شنبه, 25 خرداد 1395 ساعت 11:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین معبودی بیان کرد: قلب انسان روزه باشد بهتر است از روزه زبان و اگر زبان نیز روزه باشد بهتر است از روزه شکم است، پس بالاترین مرحله روزه آن است که قلب انسان نیز روزه باشد.

 


به گزارش سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین علی معبودی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین در نشست اخلاقی کارکنان سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین با تبریک ماه مبارک رمضان به سفارشات پیامبر اکرم(ص) به ابوذر اشاره کرد و گفت: ابوذر به تمام وصایایی که پیامبر(ص) به او کرده بود، دقیقا عمل کرده اند طوری که پیامبر در مورد ایشان می فرماید: «منا اهل البیت» و فرموده اند زیر آسمان کبود خدا از ابوذر صادق تر پیدا نمی شود.


وی خاطر نشان کرد: ابوذر بعد از رحلت پیامبر (ص) شبانه با حضرت زهرا (س) به منازل انصار می رفتند و ایشان را به بیعت با علی (ع) دعوت می کردند و بعد پیامبر (ص) به علت امر به معروف و نهی از منکر به ربضه تبعید شده و در آنجا رحلت کرد.


حجت الاسلام والمسلمین معبودی یادآور شد: پیامبر(ص) بعد از درخواست ابوذر از ایشان برای نصیحت، فرمودند: «شما انسان کریمی هستی» و  اگر این نصیحت را حفظ کنی، خداوند رحمتش را به شما دو چندان می کند.


وی افزود:واژه کریم در قرآن فراوان به کار رفته است و در قرآن رزق جوانان را کریم معرفی کرده است.


مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با اشاره به روایتی در خصوص روزه داری گفت: قلب انسان روزه باشد بهتر است از روزه زبان و اگر زبان نیز روزه باشد بهتر است از روزه شکم است، پس بالاترین مرحله روزه آن است که قلب انسان نیز روزه باشد.


وی تصریح کرد: اولین سفارشی که پیامبر(ص) برای حضور قلب فرموده این است که طوری خداوند را عبادت کن که انگار خداوند شما را می بیند و شاهد اعمال و رفتار شما می باشد.

انتهای خبر/08

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است