شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) استان قزوین : مهم ترین پیام حبس امام موسی کاظم(ع)، ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و ظالمان بود

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) استان قزوین : مهم ترین پیام حبس امام موسی کاظم(ع)، ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و ظالمان بود

منتشرشده در قزوین سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 14:25
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) استان قزوین ابراز کرد: مهم ترین پیام حبس امام موسی کاظم (ع)، ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و ظالمان بود که با این کار به پیروان خود نشان داد در مقابل استکبار باید ایستاد و اجازه نداد فتنه گران اساس اسلام و قرآن را نشانه بگیرند.

 به گزارش سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین حسین عدالتی شربیانی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین با تبریک سالروز ولادت امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: امام موسی کاظم(ع) در سال ۱۲۸ق، همزمان با انتقال قدرت از امویان به عباسیان به دنیا آمد و در سال ۱۴۸ق پس از شهادت پدرش، امام صادق(ع)، به امامت رسید.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین یادآور شد: امام موسی کاظم(ع) در برابر ناملایمات و فشارهایی که حاکم آن زمان بر وی وارد می کرد، کظم غیظ داشت و با صبر و متانت با آنها برخورد می کرد.

 

وی با اشاره به زندگانی این حضرت گفت: زندگانی امام کاظم با اوج قدرت خلافت عباسی همزمان بود و ایشان در برابر حکومت وقت، تقیه می‌کرد و شیعیان را نیز به این کار سفارش ‌می‌نمود.

 

حجت الاسلام والمسلمین عدالتی تأکید کرد: امام موسی کاظم(ع)  یکی از بهترین الگوهای صبر و ایستادگی است و جوانان با تاسی از این امام همام می توانند بر خشم خود غلبه کرده و حس همدلی در جامعه را افزایش دهند.

 

وی بیان کرد: امام کاظم(ع) نسبت به مناصب دنیوی بی رغبت بود و ایشان با تحمل سختی‌ها و مصیبت‌ها همواره از ارزش های اسلامی دفاع می کرد.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین ابراز کرد: مهم ترین پیام حبس امام(ع)، ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و ظالمان بود که با این کار به پیروان خود نشان داد در مقابل استکبار باید ایستاد و اجازه نداد فتنه گران اساس اسلام و قرآن را نشانه بگیرند.

 

حجت الاسلام والمسلمین عدالتی تصریح کرد: امام موسی کاظم(ع) حافظ و تقویت کننده مکتبی بود که پدر بزرگوارش آن را پایه گذاری کرده بود.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است