شما اینجا هستید: خانهاستانهاقزوینمسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین : تبیین حیات طیبه هدف بزرگ قیام امام حسین(ع) بود 

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین : تبیین حیات طیبه هدف بزرگ قیام امام حسین(ع) بود 

منتشرشده در قزوین شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 16:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین با بیان اینکه عمل صالح انسان را به حیات طیبه می‌رساند، گفت: هدف بزرگ قیام امام حسین(ع) تبیین حیات طیبه است.

  به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علی معبودی مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب‍الامر(عج) استان قزوین صبح امروز ( شنبه)در جمع کارکنان سپاه ناحیه امام سجاد (ع) اظهار کرد: امام حسین (ع) با قیام خود خواستند حیات طیبه را برای ما تبیین کنند، هرکس عمل صالح انجام دهد حیات طیبه خواهد داشت، هدف از زندگی حیات طیبه به دور بودن زندگی از هر گونه آلودگی است.

 

وی افزود: امام حسین (ع) و یارانش به مرحله حیات طیبه رسیده بودند و در مقابل لشگریانی که حیات حیوانی داشتند مقابله کردند، امام حسین(ع) با قیام خود می خواستند بگویند که انسان باید به مرحله پاک برسد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین معبودی به راه‌های رسیدن به حیات طیبه اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های رسیدن به حیات طیبه بندگی خداوند متعال است یعنی اینکه هر چیزی غیر از خدا کنار گذاشته شود و به پرستش خداوند بپردازد که این در زندگی امام حسین(ع) کاملا مشهود بود.

 

ویعنوان کرد: یاران امام حسین (ع) در شب عاشورا با علم به اینکه می دانستند فردا کشته می‌شوند عبادت و راز و نیاز می کردند اینها همه حیات طیبه داشتند.

 

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با بیان اینکه دوری از حرام یکی دیگر از راه‌های رسیدن به حیات طیبه است، بیان کرد: امام حسین(ع) در روز عاشورا خطاب به لشگریان مقابل گفتند مشکل شما این است که شکم‌هایتان پر شده از مال حرام و حرف حق را نمی‌توانید قبول کنید.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین معبودی با اشاره به اینکه گذشتن از دنیا سومین راه رسیدن به حیات طیبه است، یادآور شد: امروز مشکل اکثریت مردم این است که دین به لق لقه زبان تبدیل شده این درحالی‌است که زندگی ما باید حسینی باشد.

 

وی در پایان گفت: ماه محرم فرصتی است تا روش زندگی پاکیزه را پیدا کنیم.

 

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است