شما اینجا هستید: خانهاستانهاقمفرمانده سپاه علی‌بن ابی‌طالب(ع) قم مطرح کرد: تشکیل ۲۰۰ قرارگاه نماز جمعه در کشور تا سال آینده

فرمانده سپاه علی‌بن ابی‌طالب(ع) قم مطرح کرد: تشکیل ۲۰۰ قرارگاه نماز جمعه در کشور تا سال آینده

منتشرشده در قم چهارشنبه, 24 آبان 1396 ساعت 08:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه علی‌بن ابی‌طالب(ع) استان قم گفت: تا ۳۱ مردادماه سال آینده ۲۰۰ مسجد به عنوان قرارگاه نماز جمعه تشکیل می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا احمدی فرمانده سپاه علی‌بن ابی‌طالب(ع) استان قم در همایش ائمه جماعات، هیأت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرستان بیرجند اظهار داشت: یکی از وظایف ما این است که خود را به ممارست از فرمانبرداری از رهبر معظم انقلاب مقیدکنیم چرا که همانطور که حضرت علامه حسن‌زاده آملی فرمودند باید گوش‌مان به دهان رهبر باشد چرا که ایشان گوش‌شان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.

 

وی با بیان اینکه در مقطع بسیار حساسی از تاریخ به سر می‌بریم، تصریح کرد: از آنجا که این مقطع برای ما و نیز برای دشمنان ما سرنوشت‌ساز است، باید فرمایشات رهبری را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهیم.

 

فرمانده سپاه علی‌بن ابی‌طالب(ع) قم با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور در سال ۹۴ عنوان داشت: جنگی که امروز بر ما تحمیل شده، جنگ نظامی نیست، بلکه جنگ سیاسی و ایمانی و معنوی است بنابراین در این جنگ به قرارگاه نیاز داریم که نماز جمعه و مساجد یکی از مهم‌ترین این قرارگاه‌ها است که باید در این قرارگاه‌ها به دفاع از تقوا و ایمان مردم بپردازیم چرا که مساجد به عنوان قرارگاه فرهنگی نقش مهمی در گسترش معارف دینی اجرا می‌کنند.

 

سردار احمدی بیان داشت: ما در ۱۵۰ مسجد قرارگاه فرهنگی نماز جمعه تشکیل داده‌ایم که تا ۳۱ مردادماه سال آینده باید به ۲۰۰ مسجدافزایش یابد.

 

وی به سخنان مقام معظم رهبری عنوان شاخصی در مورد جایگاه مسجد اشاره کرد و گفت: باید میان مسجد و مراکز آموزشی هر محل همکاری و پیوند تعریف شده برقرار شود و چه نیکو است که دانش‌آموزان برجسته هر محل در مسجد توسط امام جماعت آن مسجد تقدیر شوند و با جوانانی که تازه ازدواج کرده‌اند و جوانانی که موفقیت‌های هنری و علمی کسب کرده‌اند ارتباط باشد.

 

فرمانده سپاه علی‌بن ابی‌طالب(ع) قم عنوان داشت: در شرایطی که دنیای اسلام از یک پیچ تاریخی عبور می‌کند ما وظایفی داریم که نباید از آن غفلت کنیم و در رأس نیازهای امروز دنیای اسلام دفاع از جمهوری اسلامی یک تکلیف برای همگان است.

 

سردار احمدی خاطرنشان کرد: برترین نیازها بصیرت‌افزایی است و فضیلت برتر و بالاتر از گریه بر سیدالشهدا(ع) نیز این است که کمر به تبیین معارف دین ببندیم.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است