شما اینجا هستید: خانهاستانهاقم فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) استان قم: سپاه قم برای مبارزه با بیماری کرونا خدمات ۱۰ گانه ارائه می‌دهد

 فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) استان قم: سپاه قم برای مبارزه با بیماری کرونا خدمات ۱۰ گانه ارائه می‌دهد

منتشرشده در قم دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 12:50
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار شاهچراغی گفت: سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام تاکنون در ۱۰ محور اساسی جهت مقابله و جلوگیری از پیشرفت شیوع ویروس منحوس کرونا در قم اقدامات موثری انجام داده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) استان قم در گفت و گویی با خبرنگاران اظهار داشت: از آغازین روز‌های شیوع ویروس کرونا در قم تاکنون سپاه علی بن ابیطالب(ع) به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه مدیریت استان و با استفاده از ظرفیت بسیجیان جهادگر و رده‌های مختلف سپاه، اقدامات موثری در این زمینه انجام داده است.

 

وی افزود: سپاه در زمینه‌های مختلف از جمله توزیع 182 هزار بسته بهداشتی در سه مرحله بصورت خانه به خانه، عملیات ضدعفونی اماکن درمانی،زیارتی و عمومی و همچنین استقرار بیمارستان سیار نیرو‌ی زمینی سپاه با ظرفیت پذیرش 200 بیمار عملکرد چشمگیری داشته و تا زمانی که نیاز استان باشد به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

 

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) ادامه داد: تامین کادر درمانی 4 ایستگاه سیار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) که از تاریخ 8 اسفند ماه در مناطق آذر، شیخ آباد، شهر قائم و میدان نبوت برپا شده و تا کنون 4373 مراجعه کننده داشته از جمله این اقدامات بوده است.

 

سردار شاهچراغی همچنین با اشاره به کنترل ورودی و خروجی عوارضی قم_‌تهران، قم_کاشان و راه آهن گفت: این طرح از تاریخ 14 اسفند ماه توسط 30 نفر از نیرو‌های یگان فاتحین هر روزه در حال انجام است و در صورت مشاهده موارد مشکوک به مراکز درمانی انتقال داده می‌شود.

 

وی پیگیری تولید ماسک با پارچه سه لایه توسط بسیج دانشجویی با کمک خیرین، ضدعفونی مساجد، اماکن عمومی و عابربانک‌ها توسط بسیج محلات، راه اندازی مرکز نقاهتگاه «یاوران مهدی (عج)»با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مشارکت در طرح «بسیج ملی مبارزه با کرونا»با همکاری اداره کل بهداشت قم و مقابله با محتکرین و اخلالگران سیستم توزیع اقلام بهداشتی در سطح استان را از دیگر اقدامات سپاه پاسدادان در مقابله با بیماری کرونا دانست.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است