شما اینجا هستید: خانهاستانهاقمفرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) استان قم تاکید کرد: راه‌اندازی نقاهتگاه ۸۰۰ نفری از اقدامات سپاه قم در زمینه مبارزه با بیماری کرونا

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) استان قم تاکید کرد: راه‌اندازی نقاهتگاه ۸۰۰ نفری از اقدامات سپاه قم در زمینه مبارزه با بیماری کرونا

منتشرشده در قم دوشنبه, 04 فروردين 1399 ساعت 11:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) استان قم با بیان اینکه سپاه نقاهتگاهی با ظرفیت ۸۰۰ نفر احداث کرده است، گفت: ۳۰ مرکز عرضه خارج از سیستم و احتکار اقلام بهداشتی در قم کشف و اقلام تحویل دانشگاه علوم پزشکی شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار سید محمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) استان قم در گفت‌وگویی، با اشاره به اقدامات سپاه استان در زمینه مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: استان قم نخستین مکانی بود که بیماری کرونا را تشخیص و اعلام کرد و بعدازآن نیروهای مسلح به کمک دولت و وزارت بهداشت برای ریشه‌کنی این بیماری ورود کردند.

 

وی با بیان اینکه بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) سپاه به‌منظور مداوای بیماران کرونایی در همان روزهای ابتدایی به کار گرفته شد، ابراز کرد: سپاه استان نقاهتگاهی با ظرفیت 800 نفر احداث کرده است.

 

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به بسته‌بندی و توزیع اقلام تعهدی وزارت بهداشت به مردم قم تصریح کرد: 50 درصد این تعهد توسط وزارت بهداشت تحویل استان شده که تمامی آن‌ها تحویل مردم شده است.

 

وی ضدعفونی و رفع آلودگی شهر قم را موردتوجه قرار داد و افزود: از روز 7 اسفند 14 خودروی سبک و سنگین سپاه استان و یک یگان نیروی زمینی از بروجرد برای این منظور در نظر گرفته شد.

 

سردار شاهچراغی با اشاره به همکاری سپاه استان در زمینه کنترل ورودی و خروجی‌های شهر قم اضافه کرد: 2 خروجی توسط نیروهای سپاه و بسیج کنترل تب سنجی صورت می‌گیرد که در صورت وجود افراد مشکوک آن‌ها به مراکز درمانی راهنمایی می‌شوند.

 

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) ادامه داد: استان قم جزء استان‌های پیشتاز در زمینه طرح ملی مبارزه با کرونا بود که زیر نظر فرماندار این کار در استان در حال پیگیری است که در این زمینه بسیجیان آموزش‌دیده در تیم‌های مختلف در حال همکاری با دانشگاه علوم پزشکی قم هستند.

 

وی تشکیل قرارگاه مردمی بیماری کرونا در قم را موردتوجه قرار داد و گفت: این قرارگاه در مجتمع نور تشکیل‌شده که در آنجا کارگروه جذب و ساماندهی محلات با کمک خیرین شکل‌گرفته است.

 

سردار شاهچراغی با تأکید بر‌اینکه  16 موکب سلامت در قم احداث‌شده که بیش از هشت هزار مراجعه‌کننده تاکنون داشته است، اظهار داشت: تمامی آمارهای فوتی‌ها و بیماران کرونا در سامانه‌ای دقیق قرار گرفته و همه کوچه‌هایی که بیماران بستری داشته برای ارائه خدمات بهتر شناسایی‌شده‌اند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است