شما اینجا هستید: خانهاستانهاسمنانفرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان: ۶۰ هزار بسته حمایتی در طرح مواسات استان سمنان توزیع می‌شود

فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان: ۶۰ هزار بسته حمایتی در طرح مواسات استان سمنان توزیع می‌شود

منتشرشده در سمنان شنبه, 06 ارديبهشت 1399 ساعت 10:55
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان: گفت: ۶۰ هزار بسته حمایتی در دو مرحله و در قالب طرح مواسات و همدلی و هچنین کمک مومنانه مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سطح استان توزیع می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم(عج) استان سمنان در حاشیه مراسم آغاز به کار مرحله نخست رزمایش بزرگ مواسات و همدلی در سطح استان سمنان و در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه در مجموع ۶۰ هزار بسته اقلام مورد نیاز مردم در قالب بسته‌های حمایتی در سطح استان توزیع می‌شود، بیان کرد: امروز شاهد توزیع ۳۰ هزار بسته اقلام با کمک خیران و بسیجیان بودیم.

 

وی افزود: ۳۰ هزار بسته دیگر نیز در روز ۱۵ ماه رمضان مصادف با سالروز ولادت کریم اهل بیت امام حسن (ع) در سطح استان سمنان توزیع می‌شود تا در نهایت شاهد توزیع ۶۰ هزار بسته حمایتی برای نیازمندان استان باشیم.

 

فرمانده سپاه استان سمنان بیان کرد: این بسته‌ها، همه کمک‌های مردم و خیران نیست و بخش دیگری از کمک‌های حمایتی در قالب رزمایش مواسات به صورت کمک نقدی به محرومان و همچنین وام‌های قرض الحسنه به اقشار و کسبه‌ای که از کرونا آسیب دیده‌اند خواهد شد.

 

سردار دامغانی با بیان اینکه سپاه، بسیجیان، مؤسسات خیریه، مردم و خیران، ادارات و نهادهای دولتی و خدماتی، روحانیان و… در این رزمایش بزرگ حضوری پر رنگ دارند، بیان کرد: از زمان آغاز رزمایش که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی بود، خوشبختانه شاهد شور و سیل حمایت‌ها و کمک‌های مردمی به این طرح بودیم که نشان از همدلی مردم استان سمنان دارد.

 

گفتنی است؛ رزمایش مواسات و کمک مومنانه از امروز با توزیع بسته‌های حمایتی بین محرومان استان سمنان رسماً آغاز شد، همچنین کمیته‌های جنبی و ستادهای این رزمایش در شهر سمنان و شهرستان‌های دیگر از هفته گذشته کار خود را آغاز و نسبت به شناسایی جامعه هدف این کمک‌ها و همچنین تهیه اقلام و کمک‌های مردمی مبادرت ورزیدند.

 

رزمایش مواسات کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده از کرونا و حوادثی مانند سرمازدگی و سیل و… است که نخستین بار پیشنهاد اجرای آن را رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان خود با مردم ایران اسلامی ارائه فرمودند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است