شما اینجا هستید: خانهاستانهاسمنانبه همت بسیج سازندگی استان سمنان صورت گرفت؛ احیای قنوات روستاهای سمنان

به همت بسیج سازندگی استان سمنان صورت گرفت؛ احیای قنوات روستاهای سمنان

منتشرشده در سمنان دوشنبه, 22 شهریور 1400 ساعت 15:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس بسیج سازندگی استان سمنان گفت: یکی از مشکلات مناطق روستایی کم‌آبی است که بسیج سازندگی برای رفع مشکل نسبت به احیای قنوات روستاهای استان اقدام کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ مهدی کاشفی رئیس بسیج سازندگی استان سمنان اظهار کرد: یکی از اولویت‌های سپاه و بسیج محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار و محروم روستایی است.

 

وی گفت: سپاه و بسیج تمام امکانات خود را برای تأمین آب آشامیدنی سالم و کشاورزی روستاها به‌ویژه مناطقی که مشکلات کم‌آبی دارند به کار گرفته‌اند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان افزود: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مناطق روستایی کم‌آبی است که بسیج سازندگی در راستای رفع این مشکل نسبت به احیای قنوات در روستاهای متعدد اقدام کرد.

 

کاشفی با اشاره به اجرای پروژه احیا و مرمت قنات بزرگ بیارجمند از شهرستان میامی تصریح کرد: این پروژه به همت بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی و با مشارکت مردم در حال اجرا است.

 

وی با اشاره به مصرف آب  قنات بزرگ بیارجمند در حوزه کشاورزی بیان کرد: در حال حاضر دبی آب قنات ۳۰ لیتر بر ثانیه است که با اجرای پروژه، میزان آبدهی و تداوم آن به میزان قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت و بخشی از مشکلات کشاورزان برطرف می‌شود.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با بیان اینکه طول اجرای پروژه احیای قنات ۶ کیلومتر است، ادامه داد: کار لایروبی، ریزش‌برداری، رسوب‌شکنی و ... در این پروژه انجام می‌شود.

 

کاشفی با بیان اینکه از اهداف بسیج سازندگی انجام فعالیت‌های عمرانی و سامان‌بخشی به نقاط محروم و هر نقطه‌ای است که مردم نیاز دارند، افزود: مدیریت انقلابی و کار جهادی راهکار مقابله با مشکلات فعلی در هر منطقه‌ای است.

 

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است