شما اینجا هستید: خانهاستانهاسمنانرئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان: اعزام به اردوهای جهادی در استان سمنان ۳۵ درصد افزایش می‌یابد

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان: اعزام به اردوهای جهادی در استان سمنان ۳۵ درصد افزایش می‌یابد

منتشرشده در سمنان دوشنبه, 17 خرداد 1395 ساعت 09:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:دوست محمدیان از افزایش ۳۵ درصدی اعزام به اردوهای جهادی در این استان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ جبار دوست محمدیان رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان شب گذشته در اولین نشست پشتیبانی از اردوگاه های طرح هجرت که در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد به برخی اهداف برگزاری اردوهای جهادی اشاره کرد و اظهار داشت: محرومیت زدایی و سازندگی در مناطق محروم یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 23 هزار 530 نفردر اردوهای جهادی شرکت کردند و پیش‌بینی می شود این تعداد امسال 35 درصد افزایش یابد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان افزود: در اردوهای جهادی افراد هر کدام با مهارت‌هایی که دارند تلاش می‌کنند گامی در راستای کاهش محرومیت بردارند و در این راستا نیز سال گذشته تعداد 40 تیم به دورترین مناطق محروم استان و خارج از استان اعزام شدند.

دوست محمدیان از حضور دانشجویان دختر و پسر در این اردوهای جهادی خبر داد و گفت: در سال 94 تعداد یک هزار و 42 دانشجوی دختر و پسر برای  محرومیت‌زدایی، طرح‌های اقتصاد مقاومتی و سازندگی به اردوهای جهادی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در اردوهای جهادی خدمات مختلفی در مناطق محروم انجام می‌شود خاطرنشان کرد: کشاورزی، فعالیت های عمرانی، امداد و نجات، ورزشی، هنری، تربیتی، علمی، فرهنگی، آموزشی و پزشکی از عمده این خدمات است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف از سوی بسیج مهندسین استان سمنان گفت: در سال گذشته کلاس‌های آموزشی متعددی برای مربیان اجرا شد تا مربیان با مهارت بیشتری در مناطق محروم به خدمت بپردازند.

دوست محمدیان از اجرای طرح آموزشی در سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته تعداد 50 نفر از مربیان در زمینه مختلفی مانند کشاورزی و باغداری آموزش‌های لازم را آموختند.

 

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است