شما اینجا هستید: خانهاستانهاسمنان سردار سلیمانی : شرکت  بیش از ۲۳۰ هزار نفر از اقصی نقاط ایران اسلامی در اردوهای راهیان نور/ از ابزار هنر در اشاعه فرهنگ انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس استفاده بهینه کنیم

 سردار سلیمانی : شرکت  بیش از ۲۳۰ هزار نفر از اقصی نقاط ایران اسلامی در اردوهای راهیان نور/ از ابزار هنر در اشاعه فرهنگ انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس استفاده بهینه کنیم

منتشرشده در سمنان شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 12:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت:باید از ابزار هنر در اشاعه فرهنگ انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس استفاده بهینه کنیم.

به گزارش سپاه نیوز؛‌ سردارسرتیپ دوم پاسدار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در حاشیه اختتامیه جشنواره ره آورد سرزمین نور و معبر مقاومت که به میزبانی استان سمنان برگزار شد، با اعلام اینکه بیش از ۲۳۰ هزار پسر و دختر از اقصی نقاط ایران اسلامی در اردوهای راهیان نور شرکت کردند توضیح داد: حضور اقشار مردم در اردوهای راهیان نور افزایش یافت. راهیان نور فناوری استفاده از گنج دفاع مقدس و فناوری قدرت نرم است. باید از ابزار هنر در اشاعه فرهنگ انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس استفاده بهینه کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه نسل جوان و نوجوان هدف اصلی اردوهای راهیان نور است، افزود: آشنایی نسل جوان با دفاع مقدس در این اردوها پیگیری می‌شود. امروز باید هنرمندان به تبیین دستاوردهای دفاع مقدس و انقلاب بپردازند. فرهنگ دفاع مقدس باید در جامعه گسترش و ترویج پیدا کند و در این راه می‌توان از ابزارهایی مختلف و زبان‌هایی گویا مانند هنر استفاده کرد.

 

سردار سلیمانی گفت: هنر، رساترین و کاراترین ابزار انتقال پیام است. تاکید مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) بر استفاده از زبان هنر در واقع به واسطه همین گویایی در انتقال پیام است که امروز باید در زمینه انتقال مفاهیم انقلابی و دفاع مقدس نیز از آن بهره جست. هنر مانایی یک پیام را افزایش می‌دهد. هنر مقاومت و دفاع مقدس ریشه در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس دارد لذا هنرمندان ما باید به این مناطق عملیاتی که خاستگاه حماسه‌سازی هستند عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

 

وی از هماهنگی و آمادگی بستر حضور زائران خارجی راهیان نور خبر داد و گفت: حضور زائران بین المللی راهیان نور با نگاه جبهه مقاومت برنامه‌ریزی شده است و امیدواریم به زودی شاهد برگزاری اردوهایی از این دست باشیم.

 

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج با اشاره به توسعه راهیان نور دریایی گفت: اردوی راهیان نور در مناطق دریایی ما شامل بوشهر و آبادان و هرمزگان  برای دیدار دانش آموزان و جوانان از پیشرفت و آبادانی مناطق نفت‌خیز به همت بسیجیان و نیروهای متخصص ایران اسلامی به راهیان نور افزوده‌شده و مورد استقبال نیز قرارگرفته است.

 

سردار سلیمانی در پایان یادآور شد: انقلاب ما علی‌رغم تمام دشمنی‌ها و کارشکنی‌های دشمنان به سه دلیل ماندگار است نخست تفکر امام خمینی (ره) و اسلام ناب محمدی، دوم هدایتگری رهبر معظم انقلاب اسلامی و سوم حضور مردم و شهادت که توانسته امروز ایران را در اوج اقتدار نگه دارد.

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است