شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد : توزیع 500 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد : توزیع 500 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه

منتشرشده در سیستان و بلوچستان سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 ساعت 10:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در دو مرحله در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) دربین نیازمندان استان در قالب قرارگاه محرومیت زدایی سپاه تقسیم می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدارامان اله گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در نشست هم اندیشی ائمه جمعه و فرمانداران در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه که با حضور مسئولان، علما، فرماندهان سپاه و خیرین به صورت ویدیو کنفرانس در سالن جلسات مهمانسرای سپاه سلمان در زاهدان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای مدافع سلامت گفت: به واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور  و گرفتاری‌هایی که برای مردم ایجاد کرد، جا دارد از همه مسئولین و دست اندرکارانی که از روز‌های اول شیوع بیماری در استان در قالب قرارگاه پدافند زیستی شکل گرفت و همه نهاد‌ها دلسوزانه پای کار آمدند و تلاش کردند به کمک مردم بشتابند تقدیر کنیم.

 

وی با اشاره به این مطلب که در حوزه سلامت پزشکان، پرستاران، بسیجیان، نیرو‌های مسلح، نهاد‌های انقلابی و گروه‌های جهادی پای کار بودند، افزود: به لطف و یاری خداوند توانستیم اقدامات اثر بخشی در استان انجام دهیم، به جرات می‌توانیم بگوییم که در بحث کرونا کمترین آسیب و مشکل را داشته ایم و این نتیجه خوب با اراده همه مسئولین به دست آمده و از این بحران به شکلی عبور کرده ایم.

 

سردار گشتاسبی ادامه داد: این دو ماه که از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد شاهد رونق و پیشرفت و کم کردن آثار کرونا در بین مردم هستیم که همچنان در سراسر استان بسیجیان، پاسداران و مسئولین با تمام توان و قدرت پای کار هستند و برای مقابله با این ویروس تلاش می‌کنند.

 

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در بحث ریشه کنی این ویروس عل رغم این که روزانه بیش از دو هزار نفر از بسیجیان برای گندزدایی معابر در سراسر استان فعالیت می‌کنند و ۶۰ هزار نفراز بسیجیان در این عرصه و در بهترین شکل کار در قالب ۲۰۰ گروه جهادی در استان تشکیل و اقدامات موثری را ایفا کرده و در بخش‌های اطلاع رسانی و بهداشتی فعال هستند.

 

وی ادامه داد: در رزمایش شهدای مدافع سلامت بیش از هزار خودرو جنگ نوین نیرو‌های زمینی سپاه و گروه‌های جهادی که از خلاقیت و ابتکارات خودشان استفاده کردند در یک رزمایش سنگین به مدت ۸ روز در استان برای مقابله با این ویروس فعال بود و  نگرانی را تا حدودی در استان کم کرده ایم.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در حوزه معیشت نیز بیش از ۴۰ هزار بسته معیشتی بین گروه‌های آسیب دیده در سراسر استان تقسیم شد و با تدابیری که در مجموعه سپاه  اندیشیده شده ، مصوب شد که رزمایش کمک مومنانه در دستور کار قرار دهیم  تا با همکاری همه نهاد‌های استانی در قالب این رزمایش از ابتدای رمضان تا نیمه این ماه و از پانزدهم تا پایان ماه مبارک در دو مرحله با بهره گیری از همه ظرفیت‌ها در استان از جمله بنیاد برکت، بهزیستی و کمیته امداد اجرایی شود.

 

وی بیان کرد: ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در دو مرحله در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) دربین نیازمندان استان که شناسایی شده اند در قالب قرارگاه محرومیت زدایی سپاه تقسیم می‌شود.

 

وی با بیان این که بسیجیان در خط مقدم اجرای این طرح قرار دارند و شناسایی نیازمندان و توزیع کمک‌ها بین آن‌ها با کمک این افراد انجام می‌شود، افزود: امروز رمز موفقیت نظام و انقلاب در گرو با هم بودن همگان است، اگر این مسئله در استان در حوزه امنیت و حوزه محرومیت زدایی نبود شاید امروز مشکل داشتیم، اما امروز ما موفق‌ترین و مقدم ترین استانی هستیم که  در این زمینه ایفای نقش کرده است.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: طرح رزمایش کمک مومنانه پنجشنبه با حضور همه نهاد‌ها در استان آغاز به کار می‌کند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است