شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانبه همت سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت؛توزیع 20 هزار سبد کالا در مرحله سوم کمک مومنانه 

به همت سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت؛توزیع 20 هزار سبد کالا در مرحله سوم کمک مومنانه 

منتشرشده در سیستان و بلوچستان پنج شنبه, 08 خرداد 1399 ساعت 14:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سومین مرحله کمک مومنانه با هدف کمک به نیازمندان همزمان با عید سعید فطر توسط سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اجرا می شود.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد ناظری، جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان گفت: همزمان با عید سعید فطر سومین مرحله کمک مومنانه با هدف کمک به نیازمندان در حال اجرا است.

 

 سردار ناظری بیان کرد: در این مرحله از رزمایش حدود 20 هزار سبد کالا به دستان خانواده های بی بضاعت و کم درآمد خواهد رسید.

 

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: از آنجایی که امروز درگیر بیماری منحوس کرونا هستیم این امر طبق رهنمودهای پیامبرگونه رهبرمعظم انقلاب از اهمیت بیشتری برخوردار است که مردم انقلابی ایران در همه حال نشان دادند که در کمک و یاری مستضعفان پیش قدم هستند.

 

گفتنی است سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با راه اندازی قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام در مرکز استان اقدامات مهمی را در راستای رزمایش کمک مومنانه انجام داد، اولین کار ایجاد تعهد بود که همه رده ها و نهادها در سراسر استان با تشکیل جلسات در قالب حداقل ۳۰ جلسه پی در پی این اقدامات و هماهنگی‌های لازم را انجام و متعهد شدند در بحث تامین سبدهای معیشتی در قالب رزمایش مومنانه ۳۲۲ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی را در واقع پیش‌بینی کنند.

 

این سبدها توسط سپاه سلمان، قرارگاه قدس نیروی زمینی، سپاه ستاد فرمان حضرت امام، بهزیستی، هلال احمر کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، شورای سیاستگذاری، ائمه جمعه و خیرین در استان تامین شد که اولین حرکت از آغاز روز ماه مبارک رمضان تا به امروز انجام و تعداد کل خانوارهایی که در استان رصد و شناسایی شد حدود۷۴۴ هزار خانوار بود که از این تعداد ۲۷۶هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودند و۱۹۲ خانوارنیز تحت پوشش هیچ نهادی نبودند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است