شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانهمت جوان سرباز، داروی بیکاری جوانان سیستان

همت جوان سرباز، داروی بیکاری جوانان سیستان

منتشرشده در سیستان و بلوچستان دوشنبه, 26 خرداد 1399 ساعت 15:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:یک جوان سرباز با توکل بر خدا و تکیه بر توان خود توانست به عنوان یک جوان موفق در زمینه گیاهان دارویی سیستان و بلوچستان باشد.


به گزارش سپاه نیوز: استان سیستان و بلوچستان گنجی پنهان از گیاهان دارویی است این استان به واسطه برخورداری از دو ناحیه رویشی متفاوت ایرانی تورانی و عمانی با وجود واقع شدن در منطقه گرم و خشك كشور از تنوع گیاهی برخوردار است به طوری كه وجود بیش از هزار و 200 گونه گیاهی كه 392 گونه آن دارای ارزش دارویی و صنعتی است گنجینه ای گرانبها در این نقطه از کشورمحسوب می شود.

 مهدی پودینه اواخر سال 1397 در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شد و پس از آن درتاریخ  یکم اردیبهشت 98 به خدمت سربازی رفت.

وی قبل از اعزام به خدمت سربازی به عنوان یک بسیجی  با حوزه مقاومت بسیج رنجوری همکاری داشته است.

پودینه در گفتگویی  با بیان اینکه علاقه به گیاهان دارویی از زمان بچگی در من وجود داشت و همین علاقه سبب شد تا هم اکنون بیش از  سال 10 در این  حوزه فعالیت مستمر داشته باشم، گفت:  در دوران خدمت سربازی یک دوره 10 روزه مهارت آموزی پرورش گیاهان دارویی برگزار شد دوره ای که باعث شد تا علاقه من به گیاهان دارویی دو چندان شود و باعث انگیزه ای شد تا به صورت علمی در این حوزه آغاز به کار کنم.

پودینه با تاکید بر اینکه در این ده سال تمامی فعالیت های وی به صورت تجربی بوده است گفت:زمانی که فرد علم و تجربه را در کنار هم کسب کند و به کار گیرد  قطعا در آن کار موفق تر خواهد بود من نیز بعد از برگزاری دوره آموزش ، علم را به صورت تخصصی در کنار تجربه قرار دادم و درکنار فروش گیاهان دارویی به کاشت آنان نیز مشغول شدم.

وی ادامه داد : با توجه به سرمایه اندک و عدم حمایت در حال حاظر توانسته ام تنها 4 نوع از گیاهان دارویی را در این منطقه کشت کنم و اگر سرمایه اولیه تامین شود قطعا این کار را توسعه خواهم داد.

پودینه با اشاره به اینکه گیاهان دارویی نسخه شفا بخش بسیاری از بیماری ها هستند، افزود: این گیاهان نسخه های هستند که هیچگونه عوارضی برای بیماران ندارند.

گفتنی است؛ مردم سیستان و بلوچستان از دوران کهن برای درمان بسیاری از امراض به سراغ طب سنتی و گیاهی رفته و به علت فراوانی پوشش گیاهی در منطقه از این گیاهان برای درمان خود استفاده می کرده اند.


 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است