شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه شهرستان خاش : 116هزار بسیجی جهادگر در میدان مبارزه با کرونا مشارکت دارند

فرمانده سپاه شهرستان خاش : 116هزار بسیجی جهادگر در میدان مبارزه با کرونا مشارکت دارند

منتشرشده در سیستان و بلوچستان دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 09:37
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه شهرستان خاش گفت: همزمان با شیوع بیماری کرونا در سیستان وبلوچستان، 114 گروه جهادی شیعه و سنی در شهرستان خاش برای ریشه کنی این ویروس راهی میدان نبرد شدند.

به گزارش سپاه نیوز؛ ثمره فرمانده سپاه شهرستان خاش با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با ویروس کرونا افزود: در این شهرستان 150 گروه جهادی فعال است که با شیوع این ویروس منحوس 114 گروه جهادی شیعه و سنی از آغازین روزها وارد میدان مبارزه با بیماری شدند به گونه ای که روزانه 116 هزار نفر در این امر مشارکت داشتند.

 

وی بیان کرد: در راستای کمک به مدافعان سلامت اما جهادگران بسیجی با اخلاص و بدون هیچ مزد و منتی پا در رکاب گذاشته و با اختصاص سه گروه جهادی اقدام به تهیه و تولید ماسک کردند که در این ایام با توجه به نیاز مردم به اقلام بهداشتی توانستند بالغ بر 50 هزار عدد ماسک تهیه و توزیع کنند.

 

 

فرمانده سپاه شهرستان خاش ادامه داد: ساخت هفده واحد مسکونی برای افراد بی بضاعت یکی دیگر از اقدامات گروه های جهادی طی این مدت است که در کنار آنها نیز ۹ واحد مسکونی دیگر در ایام محرم امسال در دستور کار قرار دارد.

 

وی تصریح کرد: تعداد ۵۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام هم در حال ساخت است که به زودی کارشان به اتمام خواهد رسید علاوه بر آن نیز 100چشمه جدید شناسایی شده که در ایام محرم شروع کار آنها آغاز می شود.

 

ثمره افزود: در راستای ریشه کنی ویروس منحوس کرونا تاکنون ۶۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی در کل شهرستان تهیه و توزیع شده که تمامی خیابان های سطح شهر، خانه‌های بهداشت، بیمارستان امام خمینی شهرستان و مساجد به صورت روزانه گندزدایی می شدند.

 

وی توزیع ۲۰ هزار عدد محلول و ژل ضدعفونی کننده دست را دیگر اقدام موثر دانست و ادامه داد: تاکنون ۶ هزار بسته معیشتی و غذایی بین نیازمندان و افراد بی بضاعت و سرپرست خانوار توزیع شده و  توزیع هزار سبد دیگر نیز در دستورکار است. 

 

فرمانده سپاه شهرستان خاش خاطر نشان کرد: حضور دستگاه‌های مختلف در مبارزه با بحران کرونا جلوه زیبایی از همبستگی را به تماشا می‌گذارد و همه افراد بدون در نظر گرفتن لباس و مقام به دنبال شکست دادن این ویروس منحوس هستند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است