شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانمسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ؛ از اهداف بسیج سازندگی را ایجاد اشتغال مولد و محرومیت زدایی برشمرد

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ؛ از اهداف بسیج سازندگی را ایجاد اشتغال مولد و محرومیت زدایی برشمرد

منتشرشده در سیستان و بلوچستان یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 ساعت 08:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اهداف بسیج سازندگی را غنی سازی اوقات فراغت جوانان، ایجاد اشتغال مولد، کمک به عمران آبادانی کشور و محرومیت زدایی برشمرد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ علی اکبر جعفری مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این مطلب که سالروز بسیج سازندگی در سال 1379 با تدبیر و فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تشکیل شد افزود: تبدیل تهدیدها به فرصت های مناسب برای توسعه اقتصاد و تامین معیشت مردم لازم است.

 

جعفری اهداف بسیج سازندگی را غنی سازی اوقات فراغت جوانان، ایجاد اشتغال مولد، کمک به عمران آبادانی کشور و محرومیت زدایی برشمرد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان، ساخت خانه های محرومین، مرمت و بهسازی مساجد، ساخت مدرسه در سطح استان، ساخت سرویس بهداشتی، ویزیت رایگان بیماران، کمک به کشاورزان در جهت برداشت محصول، برگزاری طرح هجرت 3 در سطح استان، طرح سواد آموزی در سطح استان، را از اهم فعالیت های جهادی در استان دانست.

 

جعفری همچنین ساخت خانه عالم، ساخت مساجد، ساخت خانه محروم، ساخت سرویس بهداشتی، آب رسانی روستایی، برق رسانی روستایی، مرمت گلزار شهدا، احداث پرورشگاه شترمرغ، احداث گلخانه، احداث استخرپرورش ماهی، حفر چاه و لایروبی قنوات، احداث پرورشگاه بلدرچین، احداث زمین ورزشی، تسطیح زمین، کمک به راه اندازی واحد های نیمه فعال را نیز از عرصه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی و فعالیت های محرومیت زدایی جهادگران در سیستان و بلوچستان بیان کرد.

  

وی تعداد کل گروه های جهادی شناسنامه دار در استان را 302 گروه بومی از اقشار مختلف دانشجویی، دانش آموزی، طلاب، خواهران، محلات  و ورزشکاران برشمرد و ادامه داد: از ابتدای سال 96 تا پایان نوروز 97 تعداد 45 گروه جهادی با 2800نفر عضوفعال 5گروه طلاب 180 نفر عضو فعال 15 گروه محلات 1300 نفر عضو فعال 2گروه جامعه پزشکی 92نفر عضو فعال 10 گروه جهادی نیروهای مسلح 280 نفر 10 گروه تلفیقی 300 نفر که جمعا برابر 77گروه با تعداد 4952 نفر عضو فعال در سطح استان فعالیت داشته اند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ساخت18 باب خانه محروم، ساخت 5 مدرسه از صفر تا 100، ساخت 48 چشمه سرویس بهداشتی، ویزیت رایگان 1020 نفر بیمار، 30 مورد کمک به برداشت محصولات کشاورزان، 31مورد مرمت و بهسازی مساجد را عرصه های فعالیت گروه های جهادی در سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

 

وی با اشاره به این مطلب که در طرح هجرت 3 در سال 96 تعداد 241 مدرسه مورد بهسازی مرمت و رنگ آمیزی جهت پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان قرار گرفته است اظهارداشت: تعداد 600نفر اردو به تعداد600 دانش آموز در یک دوره 10 روزه با همکاری سازمان نوسازی در سطح مدارس در عرصه های مختلف فعالیت داشته اند که در این برنامه تعداد 180 عرصه رنگ آمیزی و زیبا سازی 55 عرصه علاوه بر بهسازی و مرمت رنگ آمیزی و زیبا سازی در 6 عرصه تعمیر میز و نیمکت انجام شده که در تمام عرصه ها در دورترین نقاط استان و شهرستان ها ی سیستان و بلوچستان این طرح اجرا شده است .

 

وی حضور دانش آموزان تشیع و تسنن در کنار هم، اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی و آشنا شدن با یک حرفه را از عمده اهداف اجرای این طرح نام برد.

 

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است