شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانفرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان خبرداد : بازسازی واقعه غدیرخم در ۱۱ شهرستان سیستان و بلوچستان

فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان خبرداد : بازسازی واقعه غدیرخم در ۱۱ شهرستان سیستان و بلوچستان

منتشرشده در سیستان و بلوچستان سه شنبه, 06 شهریور 1397 ساعت 13:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به بازسازی واقعه غدیرخم در ۱۱ شهرستان این استان گفت: از اهداف برگزاری این مراسم گسترش فرهنگ ولایت و تعمیق هویت دینی است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار امان‌الله گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مهمانسرای سپاه این استان برگزار شد اظهار داشت: یکی از اهدافی که مراسم بازسازی واقعه غدیر خم هر سال در استان و کشور برگزار می‌شود گسترش فرهنگ ولایت و تعمیق هویت دینی است.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان هدف دوم از بازسازی این مراسم را آماده‌سازی محیط مناسب برای امکان درک قوی‌تر از اصول و مبانی جمهوری اسلامی و ولایت فقیه دانست.

 

 وی گفت: در واقع منظور از اجرای این مراسم الگوسازی و معرفی روز غدیر خم برای مردم و شناساندن و معرفی سیره نبوی پیامبر مکرم اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) با استفاده از آیات و روایات است.

 

 فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از دیگر اهداف اجرای این مراسم به ایجاد پیوند ارزشی بین ولایت و تمام نسل‌های انقلاب، توانمندسازی اعتقادی جامعه برای پاسداری از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، کمک به گسترش معارف الهی در جامعه و مستندسازی و معرفی تاریخچه کوتاهی از روز غدیر خم اشاره کرد.

 

سردار گشتاسبی عنوان کرد: اجرای این مراسم در کشور از سال 90 در قم آغاز شده و همه‌ساله بالای 200 برنامه در کشور و سه برنامه در خارج از کشور در این زمینه اجرا می‌شود.

 

 وی با بیان اینکه سابقه اجرای مراسم غدیر در سیستان و بلوچستان به سال 91 برمی‌گردد افزود: در حوزه شهرستان‌ها در زابل از سال 91 و در دلگان از سال 92 این مراسم شروع شده است که همچنان شاهد رشد برگزاری این مراسم در شهرهای مختلف استان هستیم.

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با ابراز اینکه بیشترین حجم برگزاری این مراسم در سیستان و بلوچستان است خاطرنشان کرد: در همین رابطه شهرستان زابل در سال 96 مقام اول اجرا در استان و مقام نهم کشور را گرفت.

 

وی تصریح کرد: در هشت شهر دیگر در سراسر استان هم این برنامه‌ها اجرا می‌شود که خوشبختانه هر سال اجرای مراسم غدیر خم با رشد مواجه است که می‌توان گفت در سال 96 قریب به 46 هزار و 300 نفر در اجرای این مراسمات حضور داشتند که پیش‌بینی می‌شود امسال 70 هزار نفر از جمعیت سیستان و بلوچستان در این مراسمات حضور پیدا کنند.

 

 فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: با ابلاغ برنامه‌ریزی و جلسات متعددی که در سراسر استان انجام شده در واقع در بحث واقعه غدیر خدمت‌رسانی تمام مسئولان و نیروهای خدوم را در روز پنجشنبه در سراسر استان شاهد خواهیم بود.

 

 

انتهای خبر/09

 

 

 

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است