شما اینجا هستید: خانهاستانهاسیستان و بلوچستانمسئول سازمان بسیج سازندگی استان سیستان و بلوچستان: بیش از ۵۰۰ منزل در مناطق سیل زده سیستان مرمت و ساخته می‌شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان سیستان و بلوچستان: بیش از ۵۰۰ منزل در مناطق سیل زده سیستان مرمت و ساخته می‌شود

منتشرشده در سیستان و بلوچستان دوشنبه, 03 تیر 1398 ساعت 11:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: بمسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت : یش از ۵۰۰ منزل در مناطق سیل زده سیستان با همت جهادگران در قالب طرح جهاد همبستگی ملی مرمت و ساخته می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ جعفری مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در گفتگویی اظهار داشت:  سیل در کشور و در استانهای گلستان، خوزستان و کردستان اتفاق افتاد و نیز وظیفه ذاتی مجموعه سپاه که محوریت کار حضور در مناطق را دارد و حضور در بحرانها ماموریت ذاتی بسیج سازندگی است در این استانها نقش حمایتی را داشتیم و روز دوم قرارگاه شهید جعفری که کار مداخله در بحرانها را دارد و سابقه خوبی از خود در بحث زلزله کرمانشاه جهت خدمت رسانی به زلزله زدگان ایفا کرده است،  در رخداد سیل هم این قرارگاه تشکیل و با همکاری نواحی  زیر مجموعه سپاه سلمان جمع آوری اقلام و ارزاق را انجام دادیم.

 

وی افزود: روز سوم از حادث شدن سیل ،کمک ها را به صورت عملی جمع آوری و در هفته اول دو دستگاه تریلی  13 اقلام و اجناس شامل سرمایشی، گرمایشی، پتو، البسه، آب معدنی، برنج،  انواع کنسروجات بر اساس نیازهای احصا شده سیل زدگان از استان سیستان و بلوچستان توزیع شد.

 

جعفری با تاکید بر این مطلب که در مرحله دوم یک دستگاه کامیون از کمکهای مردمی استان سیستان و بلوچستان شامل ارزاق از مناطق بلوچستان جمع آوری و به صورت مستقیم به استان گلستان ارسال شد، ادامه داد: با درگیر شدن استان با سیل مناطق سیستان و بخشهایی از بلوچستان،با هماهنگی های انجام شده با تهران سیستان و بلوچستان معین خود استان شدبرای کل کشور یک استانی معین شد برای استانهای سیل زده، سیستان و بلوچستان با یک شرطی که در سیل کمتر درگیر شده بود استان دیگری را معین استان ما قرار ندهند، برای اولین بار قرارگاه شهید جعفری هماهنگی فرا تشکیلاتی را انجام داد برای اینکه استان خودمان را پوشش دهیم نیاز به کمک دستگاههای دیگر بود.

  مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این راستا از ظرفیت ادارات، سازمانها، ارگانها،  خیرین، معتمدین موکب های اربعین را پای کار آوردیم، همه ادارات و دستگاهها را مجاب کردیم که همه دستگاهها تحت عنوان قرارگاه  شهید جعفری کار انجام شود که یک بخش موفق بودیم و یک بخشی نه چون ادارات با توجه به ضعف معاونت سیاسی اجتماعی  در عدم همکاری و آوردن پای کار دستگاهها و عدم برخورد با دستگاههای متخلف که  به صورت مستقل فعالیت داشتند در وسط کار تقریبا تنها شدیم و با کمک و توان پاسداران و بسیجیان این کار انجام شد.

 

 جعفری کار خوب انجام شده در سیل اخیر منطقه سیستان را جمع آوری کمکها و ارزاق مورد نیاز سیل زدگان بر اساس نیازشان را اقدامی مثبت در ارائه خدمت به سیل زدگان دانست و تصریح کرد: فعال کردن تعداد 3 موکب اربعین از استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان شمالی  و راه اندازی آشپزخانه جهت طبخ غذای گرم در سپاههای نواحی پنج گانه سیستان را فعال و روزانه بالغ بر 6هزار غذای گرم را بین سیل زدگان توزیع کردیم.

 

 مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از ظرفیت رسانه و گروههای جهادی خوب استفاده شد و مردم با حضور در مناطق کمک رسانی کردند،وظیفه اول بسیج سازندگی مهار و آماده سازی اسکان کمک به سیل زدگان است وظیفه سپاه و بسیج سازندگی در این امر فقط کمک رسانی بوده است.

 

 وی بیان کرد: هزار و 200 منزل با ظرفیت گروههای جهادی مرمت می شود احداث و ساخت 400 منزل را با مجموعه بهزیستی تقبل کردیم که با استفاده از ظرفیت سپاه، نواحی مقاومت و گروههای جهادی ساخت را با شرایط موجود که تسهیلات را دولت پرداخت کند در مدت شش ماه منازل را آماده و تحویل دهیم.

 

جعفری گفت: بیش از ۵۰۰ منزل در مناطق سیل زده سیستان با همت جهادگران در قالب طرح جهاد همبستگی ملی مرمت و ساخته می‌شود.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان افزود: این طرح به منظور مطرح کردن مسجد به عنوان محور کمک به حل مشکلات مردم و نقش آفرینی پایگاه‌های مقاومت در بسیج مساجد و کمک به سیل زدگان از مساجد آغاز می‌شود.

 

وی بیان کرد: در «طرح جهاد همبستگی ملی» از ظرفیت جهادگران در قالب تکمیل منازل سیل زدگان به منظور پایین آوردن هزینه‌ها و تسریع در روند ساخت استفاده خواهد شد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این طرح مردم سراسر کشور با محوریت مساجد در بازسازی و نوسازی و اصناف و بازاریان با تهیه یک کالای اساسی در این طرح مشارکت می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان ۴۶۰ منزل تخریبی و ۶۰۰ منزل تعمیراتی با پیگیری مردم، ادارات، نهادهال و ارگان‌ها و جهادگران بسیجی با حمایت همه جانبه، تعامل و هم افزایی مردم با دستگاه‌های دولتی و اداری، اجرا خواهد شد.

 

جعفری افزود: سامانه‌ای بودن طرح به صورت آنلاین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح است که مردم به صورت آنلاین نحوه کم رسانی، مکان موردنظر و اقدامات ساخت را مشاهده خواهند کرد.

 

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است