شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانبه همت سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران صورت گرفت؛ افتتاح دومین مرکز واکسیناسیون کووید 19 در پردیس / توزیع یک میلیون بسته کمک مؤمنانه در استان تهران 

به همت سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران صورت گرفت؛ افتتاح دومین مرکز واکسیناسیون کووید 19 در پردیس / توزیع یک میلیون بسته کمک مؤمنانه در استان تهران 

منتشرشده در تهران چهارشنبه, 03 شهریور 1400 ساعت 09:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛ فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: کرونا بخش بزرگی از جامعه را به تعطیلی کشانده و قشر انبوهی از هموطنان را بیکاری کرده به همین دلیل به کمک محرومین جامعه رفتیم و تا به امروز نزدیک به یک میلیون بسته کمک مؤمنانه در استان تهران توزیع کرده‌ایم.

به گزارش سپاه نیوز؛ با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران، مسلم چشمی رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین  سید حسین حسینی امام‌ جمعه پردیس، عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس و جمعی دیگر از مسئولان این شهرستان دومین مرکز واکسیناسیون کووید 19 در پردیس با نام شهید بروجردی با حضور مسئولان شهرستانی و استانی افتتاح شد.

 

سردار ذوالقدر در آیین افتتاح دومین پایگاه واکسیناسیون پردیس اظهار داشت: امروز در میهن اسلامی ویروس منحوس کرونا خطرهایی را برای جان مردم ایجاد کرده و بسیاری جانشان را از دست می‌دهند اما وظیفه سپاه همیشه حمایت و حفاظت از مردم بوده و این حمایت‌ها را ادامه خواهیم داد.

 

وی افزود: همان گونه که در جبهه نبرد با جان و تمام توان خود در مقابل دشمنان ایستادیم، امروز نیز در مقابل دشمن مردم که ویروس کرونا است می‌ایستیم.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در ادامه گفت: مقام معظم رهبری( مد ظله العالی)  فرمان دادند تا با تمام توان به کمک مردم بشتابیم و فرمانده سپاه پاسداران نیز اولویت نیروهای هوایی، زمینی، دریایی، مقاومت را مقابله با این ویروس اعلام کردند.

 

سردار ذوالقدر تصریح کرد: سپاه سیدالشهدا (ع) توان خود را در دو بخش متمرکز کرده و در دو روز در دهمین شهرستان حضور پیدا کردیم تا برای واکسیناسیون کمک‌هایی را انجام داده باشیم.

 

وی تأکید کرد: توان نیروی انسانی بهداشت و درمان، سپاه و بسیج آماده شده و امروز در دهمین شهرستان استان تهران تقریباً هیچ موضوعی نبوده که رضایتمندی مردمی در آن حاصل نشده باشد.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران افزود: هزار نفر از جهادگران سلامت در بخش واکسیناسیون، لجستیکی، تهیه کپسول اکسیژن، حمل‌ و نقل بیماران، آمبولانس فعالیت می‌کنند.

 

سردار ذوالقدر با بیان اینکه دومین وظیفه و اولویت سپاه سیدالشهدا (ع) کمک‌های مؤمنانه است، تأکید کرد: کرونا بخش بزرگی از جامعه را به تعطیلی کشانده و قشر انبوهی از هموطنان را بیکاری کرده به همین دلیل به کمک محرومین جامعه رفتیم و تا به امروز نزدیک به یک میلیون بسته مؤمنانه در استان تهران توزیع کرده‌ایم.

 

وی اعلام کرد: بیش از 6 هزار رأس گوسفند در این ایام توسط خیرین قربانی شده و هر روز توزیع غذای گرم بین مبتلایان انجام می‌شود و در کنار این اقدامات تهیه و تحویل کپسول اکسیژن، حمل‌ و نقل واکسن از دیگر خدمات ارائه شده است.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: پردیس با بیش از 250 هزار نفر جمعیت فقط یک مرکز پر ازدحام واکسیناسیون داشت و امروز با کمک شبکه بهداشت و درمان سوله‌های صالحین، سوله‌های 9 دی سپاه در استان تهران در اختیار شبکه‌های بهداشت و درمان قرار گرفته تا با تجهیز آنها مراکز واکسیناسیون دایر شود.

 

سردار ذوالقدر با بیان اینکه در شهرستان پردیس نیز سوله ورزشی در پردیس تجهیز و در هفته آینده افتتاح می‌شود گفت: امروز نخستین درمانگاه خصوصی در جمهوری اسلامی به‌صورت داوطلبانه ساختمان، داروخانه را در اختیار بهداشت و درمان قرار داده و مسئولان نیز مدیریت خوب و سریع خود در دو روز این مرکز را آماده واکسیناسیون کردند.

 

وی ادامه داد: شاید افرادی باشند که تمایل داشته باشند درمانگاهشان را این‌گونه در اختیار وزارت بهداشت بگذارند اما اطلاعی از امکان پذیر بودن این اقدام داشتند و با این اقدام آگاهی بخش، امیدواریم تعداد این‌گونه مراکز افزایش پیدا کند.

 

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران اضافه کرد: با کاهش سن واجدین شرایط تزریق واکسن کرونا تعداد این مراکز در پردیس به پنج مرکز افزایش پیدا خواهد کرد که دو سوله سپاه سه‌شنبه هفته آینده افتتاح خواهد شد.

 

سردار ذوالقدر در پایان خاطرنشان کرد: از بازنشستگان سپاه، پزشکان و افراد واجدالشرایط دعوت می‌کنیم تا در این مراکز خدمت کنند تا سرعت در تزریق واکسن را شاهد باشیم.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است