شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانبرگزاری مسابقات نیمه‌نهایی قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)

برگزاری مسابقات نیمه‌نهایی قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)

منتشرشده در تهران چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 13:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسابقات نیمه‌نهایی قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و رده‌های تابعه برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ مسابقات نیمه‌نهایی قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان کارکنان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و رده‌های تابعه روز پنج‌شنبه و جمعه سیزدهم و چهاردهم مهرماه با حضور 110 نفر در سه رشته قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ (5جزء، 10 جزء، 20 جزء و کل قرآن) و 100 نفر در رشته مفاهیم برگزار شد.

 

در این مسابقات که با نظارت سه داور بین‌المللی صورت گرفت، 19 نفر در رشته‌های ترتیل، تحقیق و حفظ و 6 نفر در رشته مفاهیم حائز رتبه برتر شدند که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشت.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامرضا یوسف‌زاده معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در افتتاحیه این مسابقات، ضمن اشاره به نقش قرآن در زندگی فردی و اجتماعی افراد جامعه گفت: دور بودن مردم از قرآن و مهجوریت این کتاب آسمانی در زندگی مسلمانان باعث راه نيافتن تعاليم انسان‌ساز قرآن در زندگي آنها شده است.

 

سردار یوسف‌زاده افزود: امروزه جوامع اسلامی از مفاهیم و اصول قرآن فاصله گرفته‌اند و برای رفع مهجوریت از این کتاب آسمانی باید معارف قرآنی توسط قرآن‌پژوهان و حاملان و عاملان به آن، در سطح جامعه منتشر شود و عموم افراد را با فرهنگ و معارف قرآنی آشناتر نمود.

 

سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهیفرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در اختتامیه این مسابقات نیز ضمن ابراز رضایت و خرسندی از این دستاورد بزرگ معنوی قرارگاه گفت: در حالی که کارکنان و مدیران قرارگاه در عرصه سازندگی و پروژه‌های عمرانی کشور نقش‌آفرینی می‌کنند، همسران و فرزندان آنان نیز در سنگر فرهنگی و قرآنی به صورت ویژه می‌توانند آنها را همراهی نمایند.

سردار عبداللهی افزود: انجام فعالیت‌های قرآنی در سطح قرارگاه از رشد کیفی و کمی خوبی برخوردار بوده است و فرماندهی نیز بیش از پیش از این فعالیت‌ها حمایت خواهد کرد.

 

در پایان نیز به 25 نفر از افراد برتر در چهار رشته، جوایز و لوح تقدیر اهدا شد.

 

لازم به ذکر است مسابقات مقدماتی قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان کارکنان، با حضور 275 نفر در رشته‌های ترتیل، تحقیق و حفظ و 360 نفر در رشته مفاهیم در شهریور ماه در رده‌های تابعه قرارگاه برگزار شده بود. همچنین مسابقات نهایی قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان کارکنان سپاه در سه‌ماهه چهارم سال جاری برگزار خواهد شد. 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است