شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانفرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مطرح کرد : ️انتظارات مقام معظم رهبری( مدظله) از اساتید دانشگاه

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مطرح کرد : ️انتظارات مقام معظم رهبری( مدظله) از اساتید دانشگاه

منتشرشده در تهران یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 13:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) انتظارات مقام معظم رهبری( مدظله) از اساتید دانشگاه را برشمرد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ در ادامه دوره عقیدتی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) درجوار بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) دکتر جلالی فرمانده این دانشگاه به بیان الزامات استاد دانشگاه از دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله)پرداخت .

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال های اخیر گفت: اساتید ما باید نقش خود را در ایجاد بالندگی در دانشگاه و حفاظت از ارزش های انقلاب اسلامی پیدا کنند . دانشگاه یک مرکز بسیار مهم است این را از روی باور عمیق و قلبی می گویم و استدلال دارم بر این مسئله بخاطر اینکه یکی از مراکز مهم تربیت قوه ی عاقله ی کشور دانشگاه است ، به هر حال برای اداره کشور نیاز به افراد عاقل متعهد و متخصص هست و هیچ کشوری بدون وجود قوه عاقله قابل اداره و پیشرفت نیست این دو مقدمه یک نتیجه می دهد و آن اینکه یک دانشگاه خوب برای کشور حیاتی است در ایجاد این دانشگاه استاد نقش ویژه ای دارد و دانشگاه خوبی که استاد خوب داشته باشد و دانشجوی خوب تربیت کند نیاز به الزاماتی دارد.

 

دکتر جلالی ویژگی های اساتید از نگاه رهبر معظم انقلاب را اینگونه برشمرد : داشتن روحیه انقلابی با هوشمندی و محاسبه، داشتن شجاعت اهل اقدام ، اهل عمل،اهل ابتکار بودن ، داشتن روحیه بن بست شکنی و گره گشایی و امید به آینده . 

 

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) ادامه داد: جوّ، نا امیدی سنگینی که دشمن این روز ها سعی در القای آن دارد را می توان با روحیه انقلابی تغییر داد. 

 

حفظ مبانی انقلاب اسلامی مورد دیگری بود که دکتر جلالی از زبان رهبر انقلاب مطرح نمود : در چهل سالگی، انقلاب در اوج بلوغ و خودباوری است مسئولین دانشگاه از مدیران تا اساتید باید سعی کنند دانشجو را انقلابی بار بیاورند ، دانشجو باید مجاهد فی سبیل ا... بار بیاید دانشجوی اهل مطالعه ، اهل تحلیل ، و یک عنصر مقاوم با عزم و اراده و ایمان دارای اعتماد به نفس باید تربیت شود

 

دکتر جلالی با طرح این سوال که انتظار یعنی آماده باش، در دوران غیبت حضرت صاحب الزمان عج هستیم ، اگر گفتند فردا آقا ظهور می کنند آیا ما آماده ایم ؟ به سخنان خود پایان داد.

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است