شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانبرگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم ستاد فرماندهی کل سپاه

برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم ستاد فرماندهی کل سپاه

منتشرشده در تهران چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 09:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سی و هفتمین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم پایوران و سربازان شاغل در ستاد فرماندهی کل سپاه با حضور حافظان و قاریان برگزار شد.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سی و هفتمین دوره مسابقات نیمه نهایی قرآن کریم پایوران و سربازان شاغل، با حضور حافظان و قاریان در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

 

در این دوره مسابقات که یک روز به طول انجامید 142 نفر از قاریان و حافظان پاسدار و وظیفه در رشته های حفظ شامل حفظ کل ، حفظ 20 جزء ، حفظ 10 جزء و حفظ 5 جزء ، قرائت تحقیق ، قرائت ترتیل ، اذان و همچنین رشته های مفاهیم و نکات تفسیری (سطح یک و دو) جزء 20 و 21 قرآن کریم به رقابت پرداختند . 

 

نفرات برگزیده  در هر رشته  به مسابقات نهایی قرآن کریم سپاه که اواخر سال جاری برگزار خواهد شد راه می یابند . 

 

در مراسم افتتاحیه این مسابقات حجت الاسلام و المسلمین عبداله فخری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد فرماندهی کل سپاه طی سخنانی به استناد آیه 77 سوره مبارکه واقعه بیان داشتند کلید سعادت انسان در دنیا و آخرت قرآن است .

 

وی افزود: قرآن کتاب هدایت ، استدلال و منطق است . همانطور که آیه 15 سوره مبارکه مائده می فرماید قرآن نور است و نور چیزی است که توسط آن اشیاء را می بینید ، پس ما و شما باید بوسیله قرآن حق و باطل را ببینیم و تشخیص دهیم . قرآن میزان است و ما باید خودمان را با قرآن بسنجیم . 

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد فرماندهی کل سپاه در ادامه با اشاره به فرازی از بیانات فرماندهی معظم کل قوا( مد ظله العالی) بیان داشت : اندیشیدن در قرآن کلید نجات انسان و تقرب به خداست و جامعه اسلامی با نزدیک شدن به فهم قرآن رشد میکند و استقلال و استحکام می یابد و ملتی که قرآن در وجود خود دارد هیچ مشکلی او را به زانو در نمی آورد .

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است