شما اینجا هستید: خانهاستانهاتهرانفرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) تهران خبر داد : امدادرسانی ۷۰ گروه جهادی در مناطق سیل‌زده لرستان

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) تهران خبر داد : امدادرسانی ۷۰ گروه جهادی در مناطق سیل‌زده لرستان

منتشرشده در تهران دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 10:12
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) تهران با اشاره به استقرار ۷۰ گروه جهادی در پلدختر گفت: مردم مناطق سیل‌زده پلدختر شک نکنند تا زندگی مردم به وضعیت عادی برنگردد شهر پلدختر را ترک نخواهیم کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) تهران با اشاره به اقدامات سپاه استان در مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر اظهار داشت: 70 گروه جهادی با تجهیزات، امکانات، لباس و طبخ غذا از 15فروردین‌ماه خدمت‌رسانی را آغاز کرده است.

 

وی افزود: بسیج و سپاه خود را خادم مردم می‌داند و در شرایط بحرانی در هر جای کشور که مردم نیازمند باشند درنگ نمی‌کنند همان‌گونه که مردم استان لرستان روحیه جهادی و انقلابی دارند بسیج نیز همین جنس مردم است.

 

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) تهران عنوان کرد: با توجه به اینکه تقاضاهای زیادی از طرف مردم تهران جهت خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده داریم حدود 800 نفر نیروی جهادی و افرادی که با ماشین‌آلات مهندسی وارد مناطق سیل‌زده شده‌اند حدود هزار و 100نفر به‌صورت شیفتی در حال خدمات‌رسانی هستند.

 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تجربه سیلاب گلستان را داشتیم ولی این حجم از سیلاب در شهرستان پلدختر قابل پیش‌بینی نبود بر همین اساس سپاه سیدالشهدا(ع) تهران لایروبی خیابان‌های فرعی و منازل مردم را آغاز کرده و تا زمانی که آلام مردم را کاهش نداده و گل‌و لای را از خانه‌های مردم بیرون نریخته‌ایم و نیازمندی‌های مردم را ازلحاظ کالاهای اولیه همچون مواد غذایی، لباس و بهداشتی جبران نکرده‌ایم از پلدختر بیرون نخواهیم رفت.

 

سردار حسن‌زاده با اشاره به سایر اقدامات سپاه سیدالشهدا(ع) تهران در مناطق سیل‌زده پلدختر گفت: سپاه سیدالشهدا(ع) تهران در سه بخش با 80دستگاه مهندسی فعالیت‌ها را سازمان‌دهی کرده در همین راستا جهت رسیدگی هم‌زمان شهر پلدختر را به چند قسمت تقسیم کرده‌ایم که در بخش اول ماشین‌آلات مهندسی را جهت لایروبی خیابان‌های اصلی و فرعی وارد عمل کرده‌ایم که پس الآن موفق شده‌ایم بالغ‌بر 50درصد گل‌ولای منازل را با کمک گروهای جهادی به‌طور دستی و با بیل تخلیه کنیم که طی دو سه روز آینده 50درصد مابقی انجام خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: پس از لایروبی منازل و خیابان‌ها کار لایروبی مدارس، مساجد، ادارات و مکان‌های عمومی، بیمارستان و شهرداری را آغاز خواهیم کرد و همچنین با تشکیل شبکه توزیع با ناوگان 50خودروی سبک مواد بهداشتی و غذای گرم را بر اساس فازبندی خانه به خانه در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهیم.

 

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) تهران خاطرنشان کرد: با توجه به این مردم پلدختر تمام زندگی‌شان زیر گل‌ولای رفته، در شبکه توزیع به توزیع البسه خواهیم رسید و همچنین دو روز است جهت طبخ غذای گرم موکب‌های استان تهران که اربعین به کربلا می‌روند با تمام تجهیزات نیرو، آشپز و مواد غذایی طی 48ساعت در شهر پلدختر مستقر شده‌اند.

 

وی تأکید کرد: مردم مناطق سیل‌زده پلدختر شک نکنند تا زندگی مردم به وضعیت عادی برنگردد شهر پلدختر را ترک نخواهیم کرد البته امیدواریم خسارات و آسیب‌های واردشده به منازل و لوازم‌خانگی مردم، با سرعت بیشتری جبران شود.

 

 

انتهای پیام/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است